គេហទំព័រ -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> តើគួរទិញឬលក់លុយយ៉េន ស្ថិតនៅស្ថានភាពនេះ?
ប្រាក់យ៉េនបានធ្លាក់ថ្លៃដល់កម្រិតសំខាន់នៃ 145 ក្នុងមួយដុល្លារកាលពីថ្ងៃចន្ទ ជាលើកដំបូងក្នុងរយៈពេលជាងមួយសប្តាហ៍ចាប់តាំងពីការអន្តរាគមន៍របស់ប្រទេសជប៉ុនដើម្បីជំរុញរូបិយប័ណ្ណ ខណៈពេលដែល sterling បានបោះបង់ការកើនឡើងមួយចំនួនបន្ទាប់ពីការស្ទុះងើបឡើងវិញតិចតួចនៅចុងសប្តាហ៍មុន។ ប្រាក់យ៉េនបានធ្លាក់ចុះនៅបាតតម្លៃ 145.4 ធៀបនឹងប្រាក់ដុល្លារ ហើយចុងក្រោយបានធ្លាក់ចុះ 0.1% នៅ 144.9 នៅក្នុងការជួញដូរនៅអាស៊ីនៅក្នុងចំនួនមួយនៅមានកម្រិត នៅថ្ងៃឈប់សម្រាកនៅក្នុងប្រទេសចិន កូរ៉េខាងត្បូង និងរដ្ឋមួយចំនួនរបស់អូស្ត្រាលី។ ការធ្លាក់ចុះកាលពីថ្ងៃច័ន្ទបានកើតឡើងបន្ទាប់ពីការអត្ថាធិប្បាយរបស់រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងហិរញ្ញវត្ថុ Shunichi Suzuki ដែលថាប្រទេសជប៉ុនបានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចសម្រាប់ជំហានមួយនេះ “សម្រេចចិត្ត” នៅក្នុងទីផ្សារប្តូរប្រាក់បរទេស ប្រសិនបើប្រាក់យ៉េនហួសប្រមាណនៅតែបន្ត។
ថ្ងៃទី 22 ខែកញ្ញាគឺជាពេលវេលាចុងក្រោយដែលរូបិយប័ណ្ណបានធ្លាក់ចុះក្រោម 145 ធៀបនឹងប្រាក់ដុល្លារអាមេរិក បន្ទាប់ពីធនាគារកណ្តាលជប៉ុនបានជាប់គាំងជាមួយនឹងអត្រាការប្រាក់ទាបបំផុត ដែលបណ្តាលឱ្យមានការចំណាយកំណត់ត្រាចំនួន 2.8 ពាន់ពាន់លានយ៉េន (19.7 ពាន់លានដុល្លារ) ដោយអាជ្ញាធរដើម្បីជំរុញប្រាក់យ៉េន។
យោងតាមការវិភាគលើតម្លៃឆាត 1 ម៉ោងទៅ 4ម៉ោងតម្លៃប្រាក់យ៉េននៅមិនទាន់មានសញ្ញាណាមួយបញ្ជាក់ពីការថយចុះនៅភាពទុនខ្សោយរបស់ប្រាក់យ៉េននោះ ប៉ុន្តែយោងតាមភាពទុនខ្សោយមួយនេះអាចនឹងធ្វើឲ្យតម្លៃប្រាក់យ៉េននឹងត្រឡប់មកល្អប្រសើរតាមរយៈប្រាក់ដុល្លារអាមេរិកផងដែរ។​ សម្រាប់ការវិភាគថ្ងៃ​ខ្ញុំលើកទឹកចិត្តឲ្យវិនិយោគិនទាំងអស់ធ្វើការបញ្ជាលក់លើតម្លៃហាងឆេង ប្រាក់ដុល្លារ/ប្រាក់យ៉េន​ (USDJPY) នៅតម្លៃចប្ចុប្បន្ន 145.00​ និងដាក់កំណត់ប្រាក់ចំណេញនៅតម្លៃ 143.85 និងកំណត់ហានិភ័យប្រាក់ខាតនៅតម្លៃ 145.55 យ៉េនក្នុង១ដុល្លារសហរដ្ឋអាមេរិក

Should buy or sell yen in this situation?
The yen weakened to a key 145 per dollar on Monday for the first time in more than a week since Japan intervened to boost the currency, while the sterling halted some gains after a rebound. A little revisiting last weekend. The yen weakened to a low of 145.4 against the dollar and finally fell 0.1 percent to 144.9 in Asian trading, with some still on holiday in China, South Korea and some states of Australia. Monday’s slump came after Finance Minister Shunichi Suzuki’s comments that Japan was ready for a “decision” in the foreign exchange market if the excess yen continued.
September 22 was the last time the currency fell below 145 against the US dollar after the Bank of Japan was stuck with the lowest interest rate, resulting in a record 2.8 trillion yen. ($ 19.7 billion) by authorities to boost the yen.
According to the analysis of the 1 to 4 hour chart, the yen has not shown any signs of weakening in the yen, but according to the weakness, the yen may weaken. Will come back better through the US dollar as well. For today’s analysis, I encourage all investors to place a sell order on the (USDJPY) odds at the current price of 145.00 and set taking profit of 143,850 and a stop loss at 145,550 JPY / USD.