ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង សហការរៀបចំសិក្ខាសាលាការងារ ដើម្បីលើកកម្ពស់វិស័យការងារនៅកម្ពុជា
កាលពីថ្ងៃទី១៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៣ កន្លងទៅនេះ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង ដែលជាក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវាកម្មវិនិយោគហិរញ្ញវត្ថុយ៉ាងទូលំទូលាយនៅកម្ពុជា និង ក្រុមហ៊ុន PropNex Cambodia Prominent ដែលជាក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យទទួលបានសិទ្ធិផ្តាច់មុខពីក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យដ៏ធំបំផុតរបស់ប្រទេសសិង្ហបុរី បានសហការរៀបចំសិក្ខាសាលាការងារមួយយ៉ាងជោគជ័យនៅ Factory Phnom Penh។
គោលបំណងសំខាន់នៃការបង្កើតសិក្ខាសាលានេះឡើង គឺដើម្បីលើកកម្ពស់ឱកាសការងារឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ក៏ដូចជាតម្រង់ទិសបេក្ខជនសក្តានុពល ក្នុងការចាប់យកឱកាសការងារឱ្យបានត្រឹមត្រូវ ជាមួយនឹងទស្សនវិស័យច្បាស់លាស់លើការអភិវឌ្ឍវិថីការងារ។
គួររម្លឹកផងដែរថា មុននឹងបង្កើតសិក្ខាសាលាការងារនេះឡើង ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានសម្រេចនូវសិក្ខាសាលាសម្រាប់គោលបំណងដូចគ្នានេះជាច្រើនលើករួចមកហើយ។ ទាំងអស់នោះរួមមាន៖ សិក្ខាសាលាការងារស្តីពី «ឱកាស និងការអភិវឌ្ឍវិថីការងារ» កាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ សិក្ខាសាលាស្ដីពី «ការតម្រង់ទិសធុរកិច្ច» ចំនួនពីរលើក នៅថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ និងថ្ងៃទី០១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២២ និងសិក្ខាសាលាស្តីពី «ឱកាសវិនិយោគ» នៅថ្ងៃទី១០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២២។
សម្រាប់កម្មវិធីលើកនេះ មានវាគ្មិនជំនាញចំនួនបួនរូប ដែលបានធ្វើបទបង្ហាញ និងបានផ្ដល់ឱ្យ អ្នកចូលរួមទាំងអស់នូវចំណេះដឹងថ្មីៗ ពាក់ព័ន្ធនឹងឱកាសការងារ ការពង្រឹងសមត្ថភាពការងារ និងការបង្កើតប្រាក់ចំណូលជាដើម។
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុឈានមុខគេនៅកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង មានបេសកកម្មនាំយកក្រុមជំនាញអន្តជាតិ ប្រវត្តិនៃភាពជោគជ័យ ចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍ ដើម្បីអប់រំប្រជាជនកម្ពុជាអំពីសារៈសំខាន់នៃទីផ្សារហិរញ្ញវត្ថុ ផ្លាស់ប្តូរកម្រិតបរិបទនិងចក្ខុវិស័យនៃការជួញដូរឧបករណ៍ហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា បង្កើនការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស និងផ្តល់វេទិកាមួយសម្រាប់ការលើកកម្ពស់សុខុមាលភាពផ្ទាល់ខ្លួន និងវឌ្ឍនភាពសេដ្ឋកិច្ចជាតិ។
ក្នុងអំឡុងពេលនៃកម្មវិធី លោក ជា សុធា ដែលជាអគ្គនាយក និងអភិបាលនៃក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានចែករំលែកនូវគតិបណ្ឌិត និងការជំរុញទឹកចិត្តដែលមិនអាចកាត់ថ្លៃបាន។ លោកបានបញ្ជាក់ថា ការបង្កើតព្រឹត្តិការណ៍នេះ គឺចង់ឱ្យបេក្ខជនដែលមានទេពកោសល្យទទួលបាននូវការយល់ដឹងអំពីទស្សនវិស័យការងារ បញ្ហាប្រឈម ការលើកទឹកចិត្ត និងការអភិវឌ្ឍអាជីពការងារ។
លោកបានបន្ថែមថា៖ «នេះគឺជាវេទិកាមួយ ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងដើម្បីរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស និងទីផ្សារការងារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ហើយយើងមានមោទកភាពយ៉ាងខ្លាំងលើការផ្តល់ឱកាសដល់បេក្ខជនដែលមានសក្ដានុពលទាំងអស់ក្នុងការចាប់យកតំណែងដែលពួកគាត់អាចបង្ហាញសមត្ថភាពយ៉ាងស្វាហាប់»។
សិក្ខាសាលាការងារ បានបញ្ចប់ទៅដោយជោគជ័យ។ បន្ទាប់ពីបានសរសើរដល់ការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់បុគ្គលទាំងអស់ដែលបានជួយធ្វើឱ្យសិក្ខាសាលានេះកើតឡើង ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានប្រកាសថា ក្រុមហ៊ុននឹងបន្តនាំយកនូវអ្វីៗដែលខ្លួនមាន ដើម្បីពង្រឹងធនធានមនុស្ស វិស័យការងារ និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចរបស់កម្ពុជាទាំងមូល។

PPLS Co-organizes Recruitment Seminar in Promotion of Cambodia’s Job Creation and Work Perspectives
PP Link Securities (PPLS) together with PropNex Cambodia Prominent, a fully licensed real estate firm in Cambodia franchised from Singapore’s largest real estate company, has successfully conducted a recruitment seminar to promote more employment growth in Cambodia, as well as to share experiences and orient potential candidates to properly seize job opportunities and sound perspectives on work development.
Following the recruitment seminars on November 18, 2022, two business orientations on November 28, 2022, and December 01, 2022, and the investment seminar on December 10, 2022, which talked about career and investment opportunities, this fresh one came to further offer such objectives on January 13, 2023.
On a bigger scale, this time the seminar took place at Factory Phnom Penh (Banquet Hall), Phnom Penh, which accommodated numerous participants.
With all four expert speakers, the event again provided interested personnel with meaningful presentations where they could well receive decent knowledge related to real estate investment, derivatives business, job opportunities, work capability improvement, and income generation.
As one of Cambodia’s leading financial service providers, our missions are to bring our international group, history of success, knowledge, and know-how to educate citizens about the importance of financial markets, to change the level of context and vision of financial instruments trading in Cambodia, to enhance human resource development, and to provide a platform to boost personal wellbeing and national economic progress.
During the seminar, PPLS Chairman and Director Mr. Chea Sothea shared the stage with PropNex Cambodia Prominent’s management, delivering his key messages and inspiration to all comers. He additionally emphasized that the main purpose of creating this event remained allowing talented individuals to get enlightened about job perspectives, challenges, motivations, and career path development.
“This is another platform organized to contribute to Cambodia’s human resource enrichment and labor market through job creation programs. And we take great pride in offering the opportunities for all powerful applicants in search of places where they can dynamically perform their abilities,” he added.
The recruitment seminar ended successfully. After appreciating the efforts of all individuals who helped make this seminar happen, PPLS declared that the company would continue bringing what it takes to add values and contribute to the advancement of Cambodia.