ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង និង ន.ម.ក រៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីការឈ្វេងយល់ និងការវិនិយោគក្នុងទីផ្សារមូលបត្រនៅកម្ពុជា
នាព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង មានកិត្តិយស ដោយបានចូលរួមសហការជាមួយនិយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា (ន.ម.ក) ក្នុងការរៀបចំសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយស្តីពី “ការឈ្វេងយល់ និងការវិនិយោគក្នុងទីផ្សារមូលបត្រនៅកម្ពុជា” នៅសាកលវិទ្យាល័យ បៀល ប្រាយ សាខា ខេត្តសៀមរាប។
ដំណើរសិក្ខាសាលាអប់រំដ៏សំខាន់នេះត្រូវបានប្រារព្ធទៅក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម បណ្ឌិត វិន ភក្តី អគ្គនាយករងនៃ ន.ម.ក និងលោក នួន រចនា សាកលវិទ្យាធិការរងនៃសាកលវិទ្យាល័យ បៀល ប្រាយ សាខា ខេត្តសៀមរាប។
គោលបំណងសំខាន់នៃសិក្ខាសាលានេះ គឺដើម្បីផ្សព្វផ្សាយការយល់ដឹងអំពីទីផ្សារមូលបត្រ និងទីផ្សារឧបករណ៍និស្សន្ទ ដែលជាប្រភេទវិនិយោគដែលមានសក្តានុពល ភាពបទបែន និងភាពងាយស្រួលជាមួយសុវត្ថិភាពខ្ពស់ និងដើម្បីអនុញ្ញាតឱ្យភ្ញៀវកិត្តិយសអាចចាប់ផ្តើមវិនិយោគជាមួយការប្រឹក្សាយោបល់ពីអ្នកជំនាញ ខណ:ដែលសិស្សានុសិស្សអាចស្វែងយល់អំពីមូលដ្ឋានគ្រឹះនៃការវិនិយោគទីផ្សារហិរញ្ញវត្ថុទៅក្នុងកម្មវិធីសិក្សាធិការបស់ពួកគាត់។
ជាគុណតម្លៃបន្ថែមទៅលើប្រធានបទគោល វាគ្មិនជំនាញចំនួនពីររូបពីក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង គឺលោក ឡុង សំណាង និងលោក ឈា ឆាយហេង បានធ្វើបទបង្ហាញអំពីវិធីសាស្ត្រ និងឱកាសវិនិយោគល្អៗទៅដល់អង្គពិធីទាំងមូល។
ជាកិច្ចបញ្ចប់ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង សូមថ្លែងអំណរអរគុណសម្រាប់កិច្ចសហការជាមួយ ន.ម.ក និងភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ក្នុងការបន្តការខិតខំក្នុងការផ្សព្វផ្សាយអំពីវឌ្ឍនភាពនៃទីផ្សារហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា ដើម្បីកំណើនសេដ្ឋកិច្ចបុគ្គល និងសេដ្ឋកិច្ចជាតិជារួម។

Home -> Company Activities -> PPLS and SERC Host Seminar on Investing in Cambodia’s Securities Market
• 22-11-2024
PPLS and SERC Host Seminar on Investing in Cambodia’s Securities Market
On the morning of November 22, 2024, PP Link Securities (PPLS) had the honor of collaborating with the Securities and Exchange Regulator of Cambodia (SERC) to organize a seminar titled “Understanding and Investing in the Securities Market in Cambodia” at Build Bright University, Siem Reap Branch.
This significant educational seminar was chaired by His Excellency Dr. Vin Pheakdey, Deputy Director General of SERC, and Mr. Nuon Rachana, Vice President of Build Bright University, Siem Reap Branch.
The primary goal of this seminar was to raise awareness about the securities and derivatives markets, highlighting their potential, flexibility, convenience, and high security. It aimed to provide distinguished guests with expert advice to start investing, while also educating students on the basics of financial market investment as part of their undergraduate programs.
Adding value to the main theme, two expert speakers from PPLS, Mr. Long Samnang, and Mr. Chhea Chhayheng, shared effective investment methods and opportunities with the attendees.
In conclusion, PPLS extends its gratitude to SERC and all relevant parties for their collaboration in promoting the progress of Cambodia’s financial market, contributing to the growth of both individual and national economies.