គេហទំព័រ -> Company Activities -> ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង រៀបចំកម្មវិធីតម្រង់ទិសធុរកិច្ច ដើម្បីលើកកម្ពស់វិស័យការងារនៅកម្ពុជាបន្ថែមទៀត
• 30-11-2022
ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង រៀបចំកម្មវិធីតម្រង់ទិសធុរកិច្ច ដើម្បីលើកកម្ពស់វិស័យការងារនៅកម្ពុជាបន្ថែមទៀត
ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការទីផ្សារ និងការបង្កើតការងារក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា  ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង តែងតែខិតខំរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ៗជាបន្តបន្ទាប់ ដើម្បីចូលរួមចំណែកដល់ការសម្រេចបាននូវគោលដៅខាងលើនេះ។
បន្ទាប់ពីបានបញ្ចប់សិក្ខាសាលា «ឱកាស និងការអភិវឌ្ឍវិថីការងារ» កាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ កន្លងទៅ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង និង​ ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បានសហការគ្នាជាថ្មីម្តងទៀត ក្នុងការរៀបចំកម្មវិធី «ការតម្រង់ទិសធុរកិច្ច» នៅថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២។ កម្មវិធីនេះបានផ្ដល់ជូននូវការណែនាំលម្អិតអំពីអាជីវកម្មក្រុមហ៊ុន ទស្សនវិស័យការងារ ឱកាសការងារ និងអត្ថប្រយោជន៍ ព្រមទាំងការអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពការងារសម្រាប់អ្នកចូលរួមផងដែរ។
លោក ជា សុធា ដែលជាអគ្គនាយក​ និងអភិបាលនៃ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានឡើងធ្វើបទបង្ហាញពាក់ព័ន្ធទៅនឹងកត្ដាប្រឈមមួយចំនួនដែលអាចកើតមានក្នុងវិស័យការងារ ព្រមទាំងដំណោះស្រាយល្អៗ ការស្វែងរកការលើកទឹកចិត្ត និងការត្រៀមខ្លួនក្នុងការអភិវឌ្ឍអាជីពជាដើម។
តាមរយៈខ្លឹមសារនៃការធ្វើបទបង្ហាញដ៏អស្ចារ្យនេះ អ្នកចូលរួមទាំងអស់ទទួលបាននូវទំនុកចិត្តកាន់តែខ្ពស់ ក្នុងការឆ្ពោះទៅរកភាពរីកចម្រើនក្នុងអាជីព និងការបង្កើតប្រាក់ចំណូលរបស់ពួកគាត់បន្ថែម មិនថាជាមួយក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង ឬ ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង ឬក្រុមហ៊ុនណាមួយផ្សេងទៀតនោះទេ។

In response to the market demand and job creation in Cambodia’s financial sector, PP Link Securities (PPLS) has endeavored to constantly conduct serial events to make contributions to the above objectives.
Following the recruitment seminar on November 18, 2022, PPLS and Cambodian Derivatives Exchange (CDX) co-organized a Business Orientation on November 28, 2022, illustrating another step forward towards giving detailed guidance and clearer picture for career path development for the participants. These ingredients added more taste to the recruitment seminar which was aimed at promoting employment opportunities in general, as well as sharing experiences and orienting potential candidates to properly seize job opportunities and sound work perspectives.
PPLS Chairman and Director Mr. Chea Sothea presented and drew comprehensible directions, possible challenges and solutions, motivation seeking, and career development preparations.
In light of that demonstration, the participants would certainly be equipped with the confidence to kick off the journey for their career advancement and income generation with PPLS or CDX or even other companies.