គេហទំព័រ -> Company Activities -> ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បន្តធ្វើសិក្ខាសាលាស្តីពី «ប្រភពចំណូលបន្ថែម» ជាលើកទី៥ ដើម្បីបំពេញគោលដៅហិរញ្ញវត្ថុរបស់សាធារណជន
• 25-11-2023
ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បន្តធ្វើសិក្ខាសាលាស្តីពី «ប្រភពចំណូលបន្ថែម» ជាលើកទី៥ ដើម្បីបំពេញគោលដៅហិរញ្ញវត្ថុរបស់សាធារណជន
កាលពីថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានរៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី៖ «ប្រភពចំណូលបន្ថែម» ជាលើកទី៥ ដោយជោគជ័យ នៅមជ្ឈមណ្ឌលសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជា-កូរ៉េ ឬ Cambodia-Korea Cooperation Center (CKCC) ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ។​ គោលបំណងសំខាន់នៃកម្មវិធីនេះ គឺដើម្បីបន្តផ្តល់ឱ្យអ្នកចូលរួមនូវវិធីសាស្រ្ដថ្មីៗនៃការបង្កើតប្រភពចំណូលនៅក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ។
ក្នុងឆ្នាំ២០២៣នេះ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានរៀបចំសិក្ខាសាលា និងព្រឹត្តិការណ៍ជាច្រើន សម្រាប់ជាប្រយោជន៍ដល់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចរបស់ប្រទេសកម្ពុជា និងចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុរបស់ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ។ សិក្ខាសាលា និងព្រឹត្តិការណ៍ទាំងនោះរួមមាន៖ កម្មវិធីជួបជុំបង្កើនជំនាញវិនិយោគ សិក្ខាសាលាស្តីពីឱកាសវិនិយោគនិងការងារ យុទ្ធនាការសិក្ខាសាលាអប់រំតាមបណ្ដាខេត្ត វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលជំរុញទឹកចិត្តនិងប្រសិទ្ធភាព ការចូលរួមពិព័រណ៍ហិរញ្ញវត្ថុអន្តរជាតិ និងការផ្សព្វផ្សាយផ្សេងៗទៀតអំពីទីផ្សារទាំងក្នុងនិងក្រៅប្រទេស។ នៅមានកម្មវិធីជាច្រើនទៀត ដែលកំពុងត្រូវបានត្រៀមរៀបចំសម្រាប់ឆ្នាំនេះ។
ថ្មីៗនេះ សិក្ខាសាលាក្រោមប្រធានបទ៖ «ប្រភពចំណូលបន្ថែម» បាននិងកំពុងទាក់ទាញចំណាប់អារម្មណ៍សាធារណជនយ៉ាងខ្លាំង ព្រោះវាអនុញ្ញាតឱ្យពួកគាត់អាចសម្រេចគោលដៅហិរញ្ញវត្ថុដែលល្អប្រសើរជាងមុន។ មុនសិក្ខាសាលាថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកានេះ សិក្ខាសាលាចំនួនបួន ក្រោមប្រធានបទដូចគ្នានេះ ត្រូវបានរៀបចំឡើងកាលពីថ្ងៃទី២៣ ខែកញ្ញា នៅខេត្តកំពង់ចាម កាលពីថ្ងៃទី១០ ខែតុលា នៅមជ្ឈមណ្ឌលសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជា-ជប៉ុន ឬ Cambodia-Japan Cooperation Center (CJCC) កាលពីថ្ងៃទី២៨ ខែតុលា នៅ CKCC និងកាលពីថ្ងៃទី១១ ខែវិច្ឆិកា នៅ CJCC។
លោក ជា សុធា ដែលជាអភិបាលនៃក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ដោយមានតម្រូវការ និងការស្នើសុំឱ្យមានការរៀបចំសិក្ខាសាលាដ៏មានអត្ថប្រយោជន៍នេះ ក៏ដូចជាសម្រាប់ការបំពេញបេសកកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងដំណើរអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព យើងមានសេចក្ដីរីករាយក្នុងការបន្តបង្កើត និងផ្ដល់ជូននូវគុណប្រយោជន៍ ដែលអាចបម្រើដល់ផែនការហិរញ្ញវត្ថុរបស់អតិថិជនគោលដៅ វិស័យការងារ និងសេដ្ឋកិច្ចជាតិជារួម»។
លោកបានបន្ថែមទៀតថា៖ «ជាមួយនឹងសិក្ខាសាលារបស់ក្រុមហ៊ុនយើង អ្នកចូលរួមអាចស្វែងយល់អំពីវិធីសាស្ត្របង្កើតចំណូលបន្ថែមកាន់តែងាយស្រួល និងប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់។ កាន់តែពិសេស ឱកាសបង្កើតប្រភពចំណូលនេះ ត្រូវបានត្រួសត្រាយផ្លូវដោយក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង និងត្រូវបានការពារដោយច្បាប់ផងដែរ»។
ចាប់តាំងពីការចាប់ផ្តើមរបស់ខ្លួនមក ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានជម្នះគ្រប់កាលៈទេសៈទាំងអស់ ក្នុងការបន្ដផ្ដល់ជូនវេទិកាអប់រំជាច្រើន និងឱកាសវិនិយោគរាប់មិនអស់ សម្រាប់ជាអត្ថប្រយោជន៍ផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់ប្រជាជនកម្ពុជា។
ដោយប្រកាន់ខ្ជាប់នូវជំហរនេះ លោក ទុំ សុធឿន និងលោក ភួង រដ្ឋា ដែលជាអ្នកតំណាងក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង នៅក្នុងកម្មវិធីសិក្ខាសាលានាថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកានេះ បានធ្វើបទបង្ហាញលើប្រធានបទរៀងៗខ្លួន ទាក់ទងនឹងចំណេះដឹង បទពិសោធន៍ និងផលត្រឡប់ក្នុងការជួញដូរឧបករណ៍និស្សន្ទ ក៏ដូចជាការវិនិយោគលើផលិតផលហិរញ្ញវត្ថុផ្សេងទៀត។
ជារួម ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានទទួលជោគជ័យក្នុងការរៀបចំសិក្ខាសាលានេះ ដែលជាគុណតម្លៃដល់អតិថិជន កំណើនសេដ្ឋកិច្ចជាតិ និងការអភិវឌ្ឍហិរញ្ញវត្ថុសកលផងដែរ។

On November 24, 2023, PP Link Securities (PPLS) organized its 5th seminar on “Multiple Sources of Income” at the Cambodia-Korea Cooperation Center (CKCC), Phnom Penh, continuously providing participants with new ways of creating income sources in the financial sector.
For 2023, PPLS has so far completed a number of seminars and events for the good of Cambodia’s economic development and individuals’ financial literacy improvement. Those seminars and events include investment-inspiring parties, seminars on investment and employment opportunities, financial investment roadshows for seven provinces, Motivation and Efficiency Training, international exhibition participation, and a lot of market exposure. There are MORE TO GO before the year’s end.
Recently, the “Multiple Sources of Income” topic has well attracted participants’ interest as it can assist them in transcending their current income level. Preceding this November 24 seminar, the previous four events with such a topic were held on September 23 at Kampong Cham, October 10 at Cambodia-Japan Cooperation Center (CJCC), October 28 at CKCC, and November 11 at CJCC.
The company’s such repeated activities were to emphasize financial benefits and investment know-how for eager minds of the target public.
“Upon the demand and requests to host such advantageous seminars as well as for our corporate mission pursuit, we are tireless to continue our journey on creating merits in the field of labor needs and businesses for our target clients and the country’s economy in general,” said Mr. Chea Sothea, Director of PPLS.
“With PPLS’s seminars, participants could find income sources and investment diversification even more feasible with a way paved by the company and safeguarded by the law,” added Mr. Chea Sothea.
Since its inception, PPLS has endured all circumstances achieving numerous educational platforms and offering endless investment opportunities for improving Cambodian citizens’ financial status.
Upholding this stance, PPLS representatives Mr. Tum Sothoeurn and Mr. Phoung Ratha presented their respective topics regarding knowledge, experiences, and returns in derivatives trading as well as in other regulated financial investments in general.