គេហទំព័រ -> Company Activities -> ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង ចូលរួម និងឧបត្ថម្ភវគ្គបណ្តុះបណ្តាលកសាងសមត្ថភាពស្ដីពី៖ «សន្ដិសុខតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត»
• 31-05-2023
ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង ចូលរួម និងឧបត្ថម្ភវគ្គបណ្តុះបណ្តាលកសាងសមត្ថភាពស្ដីពី៖ «សន្ដិសុខតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត»
ដើម្បីដោះស្រាយ និងទប់ស្កាត់ការបោកប្រាស់តាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត និងគណនីក្លែងក្លាយតាមប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសង្គមគ្រប់ប្រភេទ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង ដែលជាក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវាកម្មវិនិយោគហិរញ្ញវត្ថុយ៉ាងទូលំទូលាយបំផុតនៅកម្ពុជា តែងតែមានវិធានការយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់ ទៅលើគម្រោងវិនិយោគក្លែងបន្លំណាមួយ ដើម្បីការពារអតិថិជន ក៏ដូចជាវិស័យវិនិយោគហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជាទាំងមូលផងដែរ។
នៅថ្ងៃទី៣១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានចូលរួមក្នុងវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលកសាងសមត្ថភាពស្តីពី «សន្ដិសុខតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត» ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើង ដើម្បីបង្ហាញពីទិដ្ឋភាពទូទៅនៃសន្តិសុខតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេតនៅកម្ពុជា ការកំណត់សម្គាល់សកម្មភាពបោកប្រាស់តាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត ដំណោះស្រាយចំពោះការលួចប្រើប្រាស់គណនីផ្សព្វផ្សាយសង្គមដោយគ្មានការអនុញ្ញាត ឬការបង្កើតគណនីក្លែងក្លាយ និងការការពារទិន្នន័យផ្ទាល់ខ្លួននៅក្នុងយុគសម័យឌីជីថល។
ព្រឹត្តិការណ៍នេះត្រូវបានសហការរៀបចំដោយនិយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា (ន.ម.ក.) និងនិយ័តករទូរគមនាគមន៍កម្ពុជា (ន.ទ.ក.) ក្រោមការគាំទ្រឧបត្ថម្ភដោយ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង រួមជាមួយនឹង ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង និងក្រុមហ៊ុន ហ្គោលវែល ខាភីថល។ ក្រុមហ៊ុនទាំងបីសុទ្ធតែមានអ្នកតំណាងចូលរួមក្នុងវគ្គបណ្តុះបណ្តាលកសាងសមត្ថភាពនេះ។
កម្មវិធីនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងនៅអគារអាជ្ញាធរសេវាហិរញ្ញវត្ថុមិនមែនធនាគារ ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ឯកឧត្ដម ស៊ូ សុជាតិ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុកជាអគ្គនាយកនៃ ន.ម.ក. និងឯកឧត្ដម ស្រ៊ុន គឹមសាន សមាជិកនៃ ន.ទ.ក.។
ក្រុមការងាររបស់ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានចូលរួមយ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់ និងបានយល់ឃើញថា វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះពិតជាមានអត្ថប្រយោជន៍ និងជាកាតព្វកិច្ចមួយសម្រាប់ភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ ក្នុងការស្វែងយល់ពីសារៈសំខាន់នៃសន្ដិសុខតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត ដើម្បីឱ្យអតិថិជនរបស់ពួកគាត់មានសុវត្ថិភាព និងទំនុកចិត្ដនៅពេលប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់ខ្លួន។
ដើម្បីប្រឆាំងនឹងអសន្តិសុខតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត ឬការផ្សព្វផ្សាយការវិនិយោគក្លែងក្លាយ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង តែងតែប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការអប់រំអតិថិជនរបស់យើងអំពីរបៀបការពារខ្លួន និងអនុវត្តតាមការណែនាំយ៉ាងខ្ជាប់ខ្ជួន ព្រមទាំងសហការជាមួយភាគីពាក់ព័ន្ធដូចជា៖ ន.ម.ក. ផ្សារមូលបត្រកម្ពុជា និងដៃគូសហការទាំងអស់ ក្នុងការបង្កើតសិក្ខាសាលា វគ្គបណ្តុះបណ្តាល និងកម្មវិធីអប់រំជាច្រើនទៀត ដើម្បីឱ្យសាធារណជនអាចយល់ដឹងកាន់តែស៊ីជម្រៅ អំពីទីផ្សារមូលបត្រ និងទីផ្សារឧបករណ៍និស្សន្ទ ដែលត្រូវបាននិងកំពុងណែនាំ និងអនុវត្តនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
បន្ថែមពីនេះ ក្រុមហ៊ុនយើងជឿជាក់ថា ការផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មាន និងការអប់រំ គឺជាគន្លឹះសម្រាប់ការបង្កើតមូលដ្ឋានគ្រឹះដ៏រឹងមាំនៃចំណេះដឹង និងវឌ្ឍនភាពជានិរន្ដរ៍។ តាមរយៈការផ្ដល់ការអប់រំ និងវិធីសាស្រ្ដ ដល់អតិថិជន និងដៃគូរបស់យើង ក្នុងការរក្សាសុវត្ថិភាពតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ យើងទាំងអស់គ្នាពិតជាអាចបញ្ចៀសការខាតបង់ផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត។
បន្ទាប់ពីការចូលរួមក្នុងវគ្គបណ្តុះបណ្តាលកសាងសមត្ថភាពនេះ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង ប្តេជ្ញាខិតខំប្រឹងប្រែងបន្ថែមទៀត លើការការពារសុវត្ថិភាពតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធឺណេត ដើម្បីទាញយកអត្ថប្រយោជន៍ពិតប្រាកដសម្រាប់អតិថិជនរបស់យើង ក៏ដូចជាដើម្បីទទួលបានទំនុកចិត្តពីសាធារណជនក្នុងការវិនិយោគហិរញ្ញវត្ថុ និងកសាងជំនឿជាក់លើទីផ្សារហិរញ្ញវត្ថុរបស់កម្ពុជា។

To tackle online investment scams and counterfeit accounts across social media platforms, PP Link Securities (PPLS), Cambodia’s most comprehensive financial services provider, has taken rigorous actions to detect any fraudulent schemes and protect clients as well as the industry as a whole.
On May 31, 2023, PPLS participated in a capability-building training on “Online Security” which was designed to unveil cybersecurity aspects in Cambodia, online scam measures, solutions to unauthorized access to social media tools or fake accounts, and personal data protection in the digital era.
The event was co-organized by the Securities and Exchange Regulator of Cambodia (SERC) and Telecommunication Regulator of Cambodia (TRC) and was sponsored by PPLS, together with Cambodian Derivatives Exchange and Goldwell Capital, all of which had their representatives at the training.
Specifically, this event took place at Non-Bank Financial Services Authority and was presided over by H.E. Mr. Sou Socheat, a Delegate of the Royal Government in Charge as Director-General of SERC, and H.E. Mr. Srun Kimsann, a commissioner of TRC.
PPLS’s team attentively joined the event and found it so useful and compulsory for all relevant parties to understand the importance of online security in order to make their clients feel safe and secure when using their services.
To protect against online insecurity or fake investment promotion, PPLS is always committed to educating its clients on how to protect themselves online. The company has also followed guidelines strictly and worked hand in hand with industry-related parties such as SERC, Cambodia Securities Exchange, and partners, to create numerous seminars, workshops, pieces of training, and many more, in order for the public to be properly aware of the securities and derivatives markets which have been introduced and practised in Cambodia.
In addition, the company believes that information dissemination and education are key to having a solid foundation and consistent progress. By empowering its clients and partners with the knowledge and tools they need to stay safe online, everyone can avoid financial losses.
After joining such training, PPLS is determined to put more efforts into online security protection in order to draw benefits for clients, to gain public confidence in financial investment, and build up trust in Cambodia’s financial markets.