គេហទំព័រ -> Company Activities -> ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង ចូលរួមជា «ក្រុមហ៊ុនឧបត្ថម្ភកម្រិតមាស» ក្នុងពិព័រណ៍ផ្សារភាគហ៊ុនកម្ពុជា២០២៣ ដែលជាការរួមចំណែកដ៏សំខាន់ដល់កំណើនវិស័យមូលបត្រ
• 20-11-2023
ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង ចូលរួមជា «ក្រុមហ៊ុនឧបត្ថម្ភកម្រិតមាស» ក្នុងពិព័រណ៍ផ្សារភាគហ៊ុនកម្ពុជា២០២៣ ដែលជាការរួមចំណែកដ៏សំខាន់ដល់កំណើនវិស័យមូលបត្រ
ជាមួយនឹងភាពជោគជ័យនៃពិព័រណ៍ផ្សារភាគហ៊ុនកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៣ ឬ “My First Stock 2023” ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង ដែលជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុដ៏ទូលំទូលាយបំផុតនៅកម្ពុជា ទទួលបាននូវលទ្ធផលគួរឱ្យកត់សម្គាល់ ពាក់ព័ន្ធនឹងការផ្សព្វផ្សាយអំពីសេវាកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុន និងការទាក់ទាញការចូលរួមកាន់តែសកម្មរបស់សាធារណជននៅក្នុងទីផ្សារមូលបត្រ។
ក្រោមគំនិតផ្តួចផ្តើម និងការរៀបចំរបស់ផ្សារមូលបត្រកម្ពុជា (ផ.ម.ក) ដោយមានការគាំទ្រពីនិយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា (ន.ម.ក) ពិព័រណ៍ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានប្រព្រឹត្ដទៅចាប់ពីថ្ងៃទី១៦ ដល់ថ្ងៃទី១៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ នៅក្នុងផ្សារទំនើប អ៊ីអន ម៉ល ភ្នំពេញ ដែលជាផ្សារទំនើបដ៏ពេញនិយមបំផុតមួយនៅក្នុងទីក្រុង។
ព្រឹត្តិការណ៍ឆ្នាំនេះ គឺដើម្បីបន្ដបង្ហាញពីវឌ្ឍនភាពនៃវិស័យមូលបត្រនៅកម្ពុជា ក៏ដូចជាដើម្បីផ្សព្វផ្សាយឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយដល់ប្រជាជន ឱ្យទទួលបាននូវចំណេះដឹង និងឱកាសវិនិយោគកាន់តែច្រើននៅក្នុងទីផ្សារមូលបត្រ ដែលជាប្រភពចំណូលផ្ទាល់ខ្លួនមួយ ក៏ដូចជាកត្ដារួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចជាតិទាំងមូលផងដែរ។
បន្ទាប់ពីការចូលរួមកាលពីឆ្នាំមុនក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនឧបត្ថម្ភកម្រិតមាស ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង បានបន្ដចូលរួមក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនឧបត្ថម្ភកម្រិតមាសដដែលក្នុងឆ្នាំនេះ ជាមួយនឹងការប្តេជ្ញាចិត្ត និងប្រសិទ្ធភាពការងារខ្ពស់ជាងមុន និងបានបង្កើតលទ្ធផលយ៉ាងល្អប្រសើរសម្រាប់ក្រុមហ៊ុន និងការចាប់អារម្មណ៍យ៉ាងផុសផុលពីសាធារណជន ។
ជាមួយនឹងគោលដៅបើកលេខអត្តសញ្ញាណវិនិយោគិន និងគណនីជួញដូរជូនសាធារណជនដោយឥតគិតថ្លៃ ក្រុមហ៊ុនមូលបត្រ ភីភី លីង បានជួយដល់ពួកគាត់រាប់រយនាក់ឱ្យទទួលបាននូវការផ្ដល់ជូនពិសេសនេះ ក្នុងអំឡុងពេល ៤ថ្ងៃនៃកម្មវិធី និងបានបន្តឈរជើងជាក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាឆ្នើមបំផុត។
លោក ជា សុធា អភិបាលនៃក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងមានទំនុកចិត្តកាន់តែខ្លាំងក្នុងការបញ្ជាក់ការយល់ឃើញរបស់យើងថា លទ្ធផលដែលយើងទទួលបានក្នុងឆ្នាំនេះ និងឆ្នាំមុន បានបង្ហាញយ៉ាងច្បាស់ពីចំណាប់អារម្មណ៍ និងចំណេះដឹងនៃការវិនិយោគមូលបត្ររបស់សាធារណជន។ ដូច្នេះ យើងសូមអរគុណសម្រាប់ការផ្សព្វផ្សាយឥតឈប់ឈរពីសំណាក់និយ័តករទីផ្សារ ប្រតិបត្តិករទីផ្សារ ក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសាមូលបត្រ និងគ្រប់ភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់»។
បន្ថែមពីលើការសាទរចំពោះអនាគតនៃការវិនិយោគហិរញ្ញវត្ថុ ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង ក៏មានមោទកភាពលើការរួមចំណែករបស់ខ្លួនចំពោះសមិទ្ធផលរួមដែលសម្រេចបាន។
លោក ជា សុធា បានបន្តបង្ហាញចំណាប់អារម្មណ៍ថា៖ «យើងពិតជាមានអំណរគុណ និងពេញចិត្តនូវអ្វីដែលយើងបានរួមចំណែកដល់គោលដៅនៃព្រឹត្តិការណ៍នេះ។ ការយល់ដឹងកាន់តែស៊ីជម្រៅអំពីសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ ដូចជាការវិនិយោគភាគហ៊ុន និងសញ្ញាបណ្ណ គឺជាគោលដៅស្នូលរបស់យើង។ ដើម្បីសម្រេចវាបាន យើងបានជួបពិភាក្សា ប្រឹក្សាយោបល់ និងជួយសម្របសម្រួលយ៉ាងសកម្មដល់ភ្ញៀវទាំងអស់ដែលបានមកទស្សនាស្តង់របស់យើង»។
ក្រៅពីជួយដល់ភ្ញៀវទាំងឡាយឱ្យចុះឈ្មោះស្នើសុំលេខអត្តសញ្ញាណវិនិយោគិន និងបើកគណនីជួញដូរដោយឥតគិតថ្លៃនៅក្នុងពិព័រណ៍ហើយ ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង មានប្រូម៉ូសិនរួមគ្នាជាមួយ ផ.ម.ក ដោយអនុញ្ញាតឱ្យមានអ្នកចូលរួមលេងហ្គេម និងឈ្នះភាគហ៊ុនរបស់ MJQE CGSM និង GTI។
ទន្ទឹមនឹងនេះ ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង ក៏បានផ្ដល់វត្ថុអនុស្សាវរីយ៍ និងរង្វាន់ជាច្រើនទៀតសម្រាប់ការលេងហ្គេម។ កាន់តែពិសេស សម្រាប់អ្នកដែលបានបើកគណនីជួញដូរដោយជោគជ័យជាមួយក្រុមហ៊ុនក្នុងអំឡុងពេលនៃកម្មវិធី ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង បានផ្តល់ការបញ្ចុះតម្លៃលើកម្រៃជើងសាចំនួន ៥០% ចាប់ផ្តើមពីថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ដល់ចុងខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣។
អភិបាលនៃក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង បានពន្យល់ថា ការបញ្ចុះតម្លៃលើកម្រៃជើងសានេះ គឺដើម្បីលើកទឹកចិត្តដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ឱ្យចាប់ផ្ដើមបង្កើតប្រភពចំណូលបន្ថែម តាមរយៈការវិនិយោគប្រាក់របស់ពួកគាត់លើភាគហ៊ុននៃក្រុមហ៊ុនណាមួយដែលបានចុះបញ្ជីនៅក្នុងផ្សារមូលបត្រ។
ជារួម ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង សូមកោតសរសើរយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះនិយ័តករ ប្រតិបត្តិករ អតិថិជន និងអ្នកចូលរួមទាំងអស់ ដែលបានជឿទុកចិត្តលើក្រុមហ៊ុន ហើយបានសាមគ្គីគ្នាយ៉ាងល្អ ក្នុងការធ្វើឱ្យការតាំងពិព័រណ៍ឆ្នាំនេះទទួលបានជោគជ័យខ្លាំង។ ក្រុមហ៊ុន មូលបត្រ ភីភី​ លីង នឹងបន្ដចូលរួមក្នុងសកម្មភាពផ្សព្វផ្សាយអំពីទីផ្សារនាពេលអនាគត ដើម្បីជាគុណប្រយោជន៍ដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន កំណើនសេដ្ឋកិច្ចជាតិ និងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុនៅជុំវិញពិភពលោកផងដែរ។

PPLS Joins as “Gold Sponsor” CSX EXPO 2023, Significantly Contributing to Securities Sector Growth
With the success of Cambodia Stock Market Exhibition: “My First Stock 2023”, PP Link Securities (PPLS), Cambodia’s most comprehensive financial service provider1, has achieved remarkable results in both the company’s brand awareness and better engagement in the securities market from the public.
Under the initiative and execution of Cambodia Securities Exchange (CSX), along with the support of Securities and Exchange Regulator of Cambodia (SERC), this 2023 exhibition was held from November 16 to November 19, 2023, inside Aeon Mall Phnom Penh—one of the most popular malls in the city.
This year’s event was again to highlight the progress of Cambodia’s securities sector, as well as to disseminate it more widely to the people in the country to get decent knowledge and investment opportunities in the stock market, which is a source of personal income and a contributing factor to the development of the national economy as a whole.
Following last year’s participation as a gold sponsor, PPLS remained in its sponsorship status this year with a higher commitment and more effective work, creating better results for the firm and a more positive public impression for the market presence.
With that, PPLS again assisted hundreds of people with registering Investor IDs and trading accounts during the four days, further establishing itself as the most outstanding securities broker.
“We are more confident to confirm our viewpoint that the results that we received this year and last year explicitly showed the public’s growing interest and knowledge of securities investment, which has been relentlessly promoted by the market regulator, the market operator, securities brokers, and all relevant parties,” said PPLS Director Mr. Chea Sothea.
In addition to its enthusiasm for how the financial investment will progress, thanks to the market operator’s commitment to hosting such a beneficial exhibition, PPLS was also proud of its contributions to the holistic achievement.
“We are so grateful and bold for what we have so far contributed to the main event objectives. A deeper understanding of financial services for such stocks and bonds investment is our core target. To achieve that, we actively met, discussed, consulted, and supported all visitors who came across our booth,” added Mr. Sothea.
Besides assisting all interested persons in registering Investor IDs and Account Opening for free on the spot granted by SERC, PPLS also had a joint promotion with CSX by enrolling participants to play games and win shares of MJQE, CGSM, and GTI. Exclusively, PPLS gifted many items for game playing and giveaway programs.
PPLS also offered a 50% discount on trading fees starting from November 16 to the end of December 2023, for those who successfully opened a trading account with the company during the event days.
The PPLS director explained that the trading fee promotion was to further encourage citizens to diversify their investment portfolios and increase their financial freedom through investing their money with any companies listed on CSX.
In a nutshell, PPLS profoundly appreciated regulators, operators, peers, clients, and all participants who massively trusted the company and collectively made this exhibition hugely successful. PPLS will throw itself into all market engagements for its valued clients, Cambodia’s economic growth, and the financial industry around the globe.