• ចំណេះដឹងនិងការអប់រំ
ក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ.​ គួច អេឌ្យូខេសិន (និមិត្ដសញ្ញាចុះបញ្ជី៖ ​MJQE) ត្រូវបានបង្កើតឡើង ជាក្រុមហ៊ុនឯកជនទទួលខុសត្រូវមានកម្រិត ក្រោមច្បាប់ស្តីពីសហគ្រាសពាណិជ្ជកម្មនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ បច្ចុប្បន្ន ក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេឌ្យូខេសិន គឺជាគ្រឹះស្ថានអប់រំឯកជនឈានមុខគេមួយនៅ កម្ពុជា និងចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការផ្តល់សេវាអប់រំដ៏ទូលំទូលាយ ពីថ្នាក់ក្រោមមត្តេយ្យសិក្សា ដល់ថ្នាក់ទី១២ នៅសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង (AIS) និងផ្នែកភាសា (ភាសាអង់គ្លេស ភាសាចិន និងភាសាថៃ) ការបណ្តុះបណ្តាលឯកទេស និងការបណ្តុះបណ្តាលគរុកោសល្យគ្រូបង្រៀននៅមជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ (AII)។
ក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេឌ្យូខេសិន ក៏ផ្តល់នូវសេវាកម្មក្នុងការនាំសិស្សទៅសិក្សានៅក្រៅប្រទេសតាមរយ:កម្មវិធី SOGO និងកម្មវិធីសិក្សាអនឡាញ i-Learn។ ក្រុមហ៊ុនផ្តោតលើការអប់រំប្រកបដោយគុណភាព សេវាកម្មស្តង់ដារខ្ពស់ និងបរិក្ខាសិក្សាបង្រៀនទំនើបៗ។ លើសពីនេះទៅទៀត កេរ្តិ៍ឈ្មោះដ៏យូរអង្វែងរបស់ក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេឌ្យូខេសិន គឺជាចំណុចខ្លាំងមួយដែលអាចកំណត់ឱ្យក្រុមហ៊ុនឈរលើទីតាំងមួយដែលដាច់ចេញពីគូប្រកួតប្រជែងរបស់ខ្លួន។
គោលដៅចម្បងរបស់ក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេឌ្យូខេសិន  គឺការផ្តល់តម្លៃខ្ពស់ដល់វិស័យអប់រំនៅកម្ពុជា ដោយយល់ឃើញថា ការអប់រំគឺជាកូនសោ ដែលអាចផ្លាស់ប្តូរភាពងងឹតទៅជាពន្លឺ ភាពលំបាកទៅជាភាពងាយស្រួល និងភាពក្រីក្រទៅជាវិបុលភាព។
ក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេឌ្យូខេសិន   អប់រំសាធារណៈជនកម្ពុជាតាមរយៈការបង្រៀនប្រកបដោយគុណភាព រួមជាមួយនឹងបរិក្ខារសិក្សាទំនើបៗ បច្ចេកវិទ្យាចុងក្រោយបំផុត និងសកម្មភាពបង្រៀនប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ដើម្បីបង្កើនបទពិសោធន៍សិក្សារបស់សិស្ស។

Mengly J. Quach Education (Listed Symbol: MJQE) was incorporated as a private limited company under the Law on Commercial Enterprises of Cambodia. It is one of the leading private education institutions in Cambodia, principally engaged in the provision of comprehensive educational services including preschool and grade 12 under AIS, languages (English, Chinese and Thai), specialized training, and teacher training under AII (American Intercon Institute).
Mengly J. Quach Education also provides overseas study support services under its SOGO program as well as online learning under i-Learn. Mengly J. Quach Education emphasizes on providing quality education, high-standard supporting services, and learning and teaching facilities. Above all, its longstanding reputation is among its key strengths that set the firm apart from its competitors.
Mengly J. Quach Education’s primary goal is to provide high value to the education sector in Cambodia, perceiving that education is instrumental in changing darkness to light, difficulty to convenience, and poverty to prosperity.
Mengly J. Quach Education educates the Cambodian public through quality teaching in state-of-the-art facilities, using a combination of the latest technologies with creative activities to enhance the learning experience of students.