ធនាគារធំៗរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកត្រូវបានសភាអនុម័តលើបញ្ហាអ្នកប្រើប្រាស់និងសង្គម
កាលពីថ្ងៃទី 19 ខែកញ្ញា នាយកប្រតិបត្តិរបស់ JPMorgan, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo និងធនាគារលក់រាយធំ ៗ ផ្សេងទៀតរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកនឹងត្រូវបានពិភាក្សានៅសប្តាហ៍នេះដោយសមាជិកសភាលើបញ្ហាមួយចំនួន ចាប់ពីស្ថានភាពសេដ្ឋកិច្ចរហូតដល់ជំហររបស់ពួកគេ។ ការក្លែងបន្លំការទូទាត់ ការជំរុញភាពចម្រុះ ការរួមបញ្ចូលគ្នា និងការចូលទៅកាន់សាខាធនាគារ ក៏ត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងមានលក្ខណៈពិសេសផងដែរ នៅពេលដែលនាយកប្រតិបត្តិបង្ហាញខ្លួននៅចំពោះមុខគណៈកម្មាធិការសេវាហិរញ្ញវត្ថុរបស់សភា និងគណៈកម្មាធិការធនាគារព្រឹទ្ធសភានៅថ្ងៃពុធ និងថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ រៀងគ្នា នេះបើយោងតាមមន្ត្រីធនាគារជំនួយការសភា និងអ្នកបញ្ចុះបញ្ចូល។
ក្នុងចំណោមទាំងអស់នេះរួមមាននាយកប្រតិបត្តិនៃធនាគារធំជាងគេទាំងបួនរបស់សហរដ្ឋអាមេរិក៖ Jamie Dimon របស់ JPMorgan, Brian Moynihan របស់ធនាគារអាមេរិក Citi’s Jane Fraser និង Charles Scharf របស់ Wells Fargo ។ ពួកគេនឹងត្រូវបានចូលរួមដោយនាយកប្រតិបត្តិ USBancorp (USB.N) លោក Andy Cecere នាយកប្រតិបត្តិ PNC Financial (PNC.N) លោក William Demchak និងនាយកប្រតិបត្តិ Truist Financial លោក William Rogers ដែលគ្រប់គ្រងក្រុមហ៊ុនផ្តល់ប្រាក់កម្ចីក្នុងតំបន់ធំបំផុតរបស់ប្រទេស។ខណៈពេលដែលសវនាការបែបនេះកម្រមានលទ្ធផលក្នុងសកម្មភាពនីតិប្បញ្ញត្តិ ពួកគេនៅតែប្រថុយប្រថានសម្រាប់នាយកប្រតិបត្តិ ដែលនឹងត្រូវបង្ខំឱ្យការពារធនាគាររបស់ពួកគេនៅជួរមុខជាច្រើន នៅពេលដែលសមាជិកសភាកំពុងស្វែងរកការជំរុញទម្រង់របស់ពួកគេមុនការបោះឆ្នោតខែវិច្ឆិកា។អ្នកតាក់តែងច្បាប់ទំនងជានឹងសួរទៅកាន់នាយកប្រតិបត្តិអំពីរបៀបដែលហិរញ្ញវត្ថុរបស់អ្នកប្រើប្រាស់កំពុងកាន់កាប់ និងរបៀបដែលអ្នកផ្តល់ប្រាក់កម្ចីមានគម្រោងជួយប្រជាជនអាមេរិកនៅពេលដែលការចំណាយលើការខ្ចីកើនឡើង។សមាជិកព្រឹទ្ធសភា Sherrod Brown ដែលជាប្រធានគណៈកម្មាធិការធនាគារនៃព្រឹទ្ធសភាបាននិយាយនៅក្នុងសេចក្តីថ្លែងការណ៍មួយទៅកាន់ Reuters ថា “យើងនឹងបន្តរក្សាធនាគារដ៏ធំបំផុតរបស់ប្រទេសនេះឱ្យទទួលខុសត្រូវ ដូច្នេះប្រជាជនអាមេរិកអាចរក្សាទុកប្រាក់ដែលរកបានដោយលំបាករបស់ពួកគេបន្ថែមទៀត នៅពេលដែលពួកគេត្រូវការវាខ្លាំងបំផុត” ។ធនាគារជឿថាពួកគេមានរឿងវិជ្ជមានដើម្បីប្រាប់អំពីរបៀបដែលពួកគេបានដំណើរការបានល្អក្នុងអំឡុងពេលជំងឺរាតត្បាត COVID-19 ។ខណៈពេលដែលការជួយចែកចាយជំនួយរាប់ពាន់លានដុល្លារ។ តួនាទីបន្តរបស់ពួកគេនៅក្នុងសេដ្ឋកិច្ចទូលំទូលាយ; និងការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ពួកគេក្នុងការជំរុញប្រាក់ឈ្នួលសម្រាប់កម្មករនិយោជិត លើកកម្ពស់សមធម៌ជាតិសាសន៍នៅក្នុងសហគមន៍ដែលពួកគេបម្រើ និងជំរុញភាពចម្រុះរបស់បុគ្គលិក។នោះជាសារដែលនាយកប្រតិបត្តិ អ្នកបញ្ចុះបញ្ចូល និងក្រុមពាណិជ្ជកម្មរបស់ធនាគារបានថ្លែងក្នុងអំឡុងពេលកិច្ចប្រជុំឯកជនជាមួយសមាជិកសភាសំខាន់ៗក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានសប្តាហ៍កន្លងមកនេះ។គណៈកម្មាធិការបានស្នើឱ្យនាយកប្រតិបត្តិផ្តល់ព័ត៌មានលម្អិតអំពីកម្រិតដើមទុនរបស់ពួកគេ ទីតាំងសាខាធនាគារ ប្រាក់ឈ្នួលបុគ្គលិក ប្រាក់បៀវត្សរ៍ប្រតិបត្តិ ការទិញភាគហ៊ុនមកវិញ ការផ្តល់ប្រាក់កម្ចីដោយយុត្តិធម៌ ។Fargo លោក Tim Sloan បានលាលែងពីតំណែងភ្លាមៗក្នុងខែមីនា ឆ្នាំ 2019 ពីរសប្តាហ៍បន្ទាប់ពីបានជំពប់ដួលក្នុងអំឡុងពេលសវនាការរបស់គណៈកម្មាធិការសភាអំពីវឌ្ឍនភាពរបស់ធនាគារក្នុងការជួសជុលបញ្ហាបទប្បញ្ញត្តិរបស់ខ្លួន។ សវនាការនេះកើតឡើងចំពេលមានការព្រួយបារម្ភកាន់តែខ្លាំងឡើងថា ការដំឡើងអត្រាការប្រាក់របស់ធនាគារកណ្តាលដែលមានគោលបំណងកាត់បន្ថយអតិផរណាអាចនាំឱ្យប្រទេសនេះធ្លាក់ចូលក្នុងវិបត្តិសេដ្ឋកិច្ច។ កាលពីខែមិថុនា លោក Jamie Dimon បាននិយាយថា សេដ្ឋកិច្ចអាមេរិកកំពុងប្រឈមមុខនឹង “វិបត្ដិសេដ្ឋកិច្ច” ប៉ុន្តែមិនអាចទស្សន៍ទាយថាតើវានឹងអាក្រក់ប៉ុណ្ណានោះទេ។

US big banks approved by Congress on consumer and social issues
On September 19, CEO of JPMorgan, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo and other major US retail banks will be discussed this week by lawmakers on issues ranging from the economic situation to the position. Of them. Fraud, payments, diversity promotion, mergers and acquisitions into bank branches are also expected to feature when the CEO appears before the House Financial Services Committee and the Board of Directors. The Senate Banking Committee on Wednesday and Thursday, respectively, according to bank officials, parliamentary assistants and lobbyists.
Among them are the CEOs of JPMorgan’s four largest US banks: Jamie Dimon of JPMorgan, Brian Moynihan of Citi’s Jane Fraser and Charles Scharf of Wells Fargo. They will be joined by USBancorp (USB.N) CEO Andy Cecere, PNC Financial (PNC.N) CEO William Demchak and Truist Financial CEO William Rogers, who manages the country’s largest regional lending company. While such hearings rarely result in legislative action, they still risk for executives who will be forced to defend their banks at many front lines as lawmakers seek to boost their profile ahead of the legislature. Vote November. Lawmakers are likely to ask CEOs how consumers’ finances are holding and how lenders plan to help Americans as borrowing costs rise. “We will continue to hold the nation’s largest bank accountable so that Americans can keep their money,” Senator Sherrod Brown, chairman of the Senate Banking Committee, told Reuters. With their hardships more when they need it most.” Banks believe they have a positive thing. To tell how well they did during the COVID-19 pandemic, while distributing billions of dollars in aid. Their continued role in the wider economy; And their efforts to raise wages for workers, promote ethnic equity in the communities they serve and promote employee diversity, ”said the bank’s CEO, lobbyist and business team. During private meetings with key lawmakers over the past few weeks, the Committee has asked CEOs to provide details on their capital levels, bank locations, staff salaries, payroll operations, share repurchases, and other matters. Fargo Tim Sloan resigned abruptly in March 2019, two weeks after stumbling during a congressional hearing on the bank’s progress in resolving its regulatory issues. The hearing comes amid growing concerns that a central bank rate hike aimed at curbing inflation could lead the country into a recession. In June, Jamie Dimon said the US economy was facing an “economic crisis” but could not predict how bad it would be.