គេហទំព័រ -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> ការវិភាគបច្ចេកទេស Spot Gold
នៅក្នុងការជួញដូរនៅអាស៊ីដំបូងនៅថ្ងៃអង្គារ (ថ្ងៃទី 25 ខែតុលា) ចំណុចមាសបានកើនឡើងដំបូងហើយបន្ទាប់មកបានធ្លាក់ចុះបន្ទាប់ពីផ្សារបើក។ តម្លៃមាសឡើងដល់ 1654.7 ហើយបន្ទាប់មកបានធ្លាក់ចុះក្រោមសម្ពាធ ហើយឥឡូវនេះរបាយការណ៍នៅតម្លៃ 1649.7 ដុល្លារក្នុងមួយអោន។ ក្រឡេកមើលទីផ្សារកាលពីម្សិលមិញវិញ ទីផ្សារមាសទាំងមូលកាលពីថ្ងៃច័ន្ទបានបង្ហាញពីនិន្នាការធ្លាក់ចុះដែលប្រែប្រួល។ បន្ទាប់ពីឡើងដល់កម្រិតខ្ពស់ប្រចាំថ្ងៃ 1670.6 តម្លៃមាសបានចាប់ផ្តើមធ្លាក់ចុះ ហើយទីផ្សារអឺរ៉ុប និងអាមេរិកបានបន្តធ្លាក់ចុះបិទនៅបន្ទាត់ Yin K.។
នៅលើព័ត៌មាន ដើម្បីទប់ស្កាត់អតិផរណា ធនាគារកណ្តាលបានដំឡើងអត្រាការប្រាក់ 300 ចំណុចមូលដ្ឋានចាប់តាំងពីខែមីនាឆ្នាំនេះ ហើយទីផ្សាររំពឹងថា Fed នឹងដំឡើងអត្រាការប្រាក់ដោយ 75 ចំណុចមូលដ្ឋានផ្សេងទៀតនៅឯកិច្ចប្រជុំខែវិច្ឆិកាលើអត្រាការប្រាក់។ អភិបាលធនាគារកណ្តាលលោក Waller បាននិយាយនៅក្នុងសុន្ទរកថាមុនរបស់គាត់ថា លោកនឹងពិចារណាលើការរឹតបន្តឹងល្បឿននៃការដំឡើងអត្រាការប្រាក់នៅក្នុងខែធ្នូ ប៉ុន្តែមន្ត្រី Fed ផ្សេងទៀតក៏បានសម្តែងក្តីសង្ឃឹមថា មុនពេលបន្ថយល្បឿននៃការដំឡើងអត្រាការប្រាក់ ពួកគេសង្ឃឹមថានឹងឃើញអតិផរណាត្រូវបានទប់ស្កាត់ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព។ បើមិនដូច្នេះទេ ពួកគេនឹងនៅដដែល ឬបង្កើនអត្រាការប្រាក់កើនឡើង។ ភាពខុសគ្នា Fed ក៏ហាក់ដូចជាបញ្ជាក់ពីការព្យាករណ៍របស់ទីផ្សារដែលថាអតិផរណានឹងនៅតែខ្ពស់ក្នុងរយៈពេលដ៏ខ្លី ហើយ Fed មានឱកាសបន្តដំឡើងអត្រាការប្រាក់។
បើ​និយាយ​ពី​ភូមិសាស្ត្រ​នយោបាយ ស្ថានភាព​នៅ​រុស្ស៊ី និង​អ៊ុយក្រែន​ហាក់​មាន​ការ​ប្រែប្រួល។ កាលពីថ្ងៃច័ន្ទ រុស្ស៊ីបានចោទប្រកាន់អ៊ុយក្រែនថាមានបច្ចេកវិទ្យាដើម្បីបង្កើត “គ្រាប់បែកកខ្វក់” ហើយបានសង្ស័យថាអ៊ុយក្រែននឹងប្រើប្រាស់គ្រាប់បែកវិទ្យុសកម្មដែលមិនមែនជានុយក្លេអ៊ែរបែបនេះនៅលើសមរភូមិ។ បណ្តាប្រទេសលោកខាងលិចបានព្រមានថា រុស្ស៊ីអាចនឹងប្រើរឿងនេះជាលេសដើម្បីធ្វើឱ្យស្ថានការណ៍កាន់តែតានតឹង។ ប្រសិនបើស្ថានការណ៍កាន់តែអាក្រក់ទៅៗ វាអាចបង្កើនហានិភ័យនៃទីផ្សារ។
តាមបច្ចេកទេស ទីផ្សារកាលពីម្សិលមិញបានបិទ Yin K បន្ទាត់ខាងលើដែលវែងជាងនេះតំណាងឱ្យថានៅតែមានចំណុច resistance រឹងមាំខាងលើ ហើយ 1668-1670 បង្កើតកម្រិត Resistance ក្នុងរយៈពេលខ្លី។ នៅក្នុងវដ្ត 4 ម៉ោង ខ្សែ K ទាំងបីបានឈប់ធ្លាក់ចុះនៅប្រហែល 1643 កាលពីម្សិលមិញ ដោយបានផ្ទៀងផ្ទាត់យ៉ាងមានប្រសិទ្ធភាពនូវការគាំទ្រនៃទីតាំងនេះ។ Bollinger Bands បានបើកឡើងលើ ហើយសូចនាករ KD បានបង្កើតជាសមមាសឡើងលើ ដែលបង្ហាញសញ្ញានៃការកើនឡើង។ ក្នុងរយៈពេល 1 ម៉ោង Bollinger Band បានរួមតូច តម្លៃមាសបច្ចុប្បន្នកំពុងឡើង ហើយសូចនាករ KD បានបាត់បង់។ សរុបមក ចាំមើលស្ថានភាពទីផ្សារដាច់ 1 ម៉ោង ប្រសិនបើមានការដកថយនៅក្នុងទីផ្សារ ដាក់ការបញ្ជាទិញបន្ថែមទៀតដោយផ្អែកលើតម្លៃទម្រ ប្រសិនបើវាបែកជាដំបូង សង្កេតមើលថាតើតម្លៃរបាមានប្រសិទ្ធភាពដែរឬទេ។

• FINANCIAL ADVISORY
In early Asian trading on Tuesday (October 25), spot gold rose first and then fell after the opening bell. The gold price hit 1654.7 and then fell under pressure and is now reported at $1649.7 per ounce. Looking back on yesterday’s market, the overall gold market on Monday showed a volatile downward trend. After hitting the daily high of 1670.6, the gold price began to fall, and the European and American markets continued to decline. Take out a Yin K.
On the news, in order to curb inflation, the Fed has raised interest rates by 300 basis points since March this year, and the market expects the Fed to raise interest rates by another 75 basis points at the November meeting on interest rates. Federal Reserve Governor Waller said in his earlier speech that he would consider tightening the pace of interest rate hikes in December, but other Fed officials also expressed the hope that before slowing down the pace of interest rate hikes, they hope to see inflation effectively curbed, otherwise they will remain Or increase the rate of interest rate hikes. The differences within the Fed also seem to confirm the market’s prediction that inflation will remain high in a short period of time, and the Fed has the opportunity to continue raising interest rates.
In terms of geopolitics, the situation in Russia and Ukraine seems to have changed. On Monday, Russia accused Ukraine of possessing the technology to create “dirty bombs” and suspected that Ukraine would use such non-nuclear radioactive bombs on the battlefield. Western countries have warned that Russia may use this as an excuse to escalate the situation. If the situation worsens, it may boost the market’s risk aversion.
Technically, yesterday’s market closed out Yin K, the longer upper shadow line represents that there is still strong resistance above, and 1668-1670 builds a short-term resistance level. In the 4-hour cycle, the three K-lines stopped falling at around 1643 yesterday, effectively verifying the support of this position. The Bollinger Bands opened upwards, and the KD indicator formed a golden fork upwards, showing signs of rising. In the 1 hour, the Bollinger Band narrowed, the price of gold is currently hovering near the middle rail, and the KD indicator is dead. All in all, first wait and see the 1-hour market breakout situation. If there is a pullback in the market, place more orders based on the support position. If it breaks first, observe whether the resistance is effective.