គេហទំព័រ -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> ការរំពឹងទុកសម្រាប់អត្រាការប្រាក់ធនាគាកណ្ដាលសហរដ្ឋអាមេរិក
• 19-09-2022
ការរំពឹងទុកសម្រាប់អត្រាការប្រាក់ធនាគាកណ្ដាលសហរដ្ឋអាមេរិក
ប្រាក់ដុល្លារបានរក្សាស្ថិរភាពជិតដល់កម្រិតខ្ពស់រយៈពេលពីរទសវត្សរ៍ធៀបនឹងរូបិយប័ណ្ណសំខាន់ៗផ្សេងទៀតនៅក្នុងថ្ងៃច័ន្ទនេះ កិច្ចប្រជុំធនាគារកណ្តាលមួយចំនួនដែលនឹងរួមបញ្ចូលមួយដោយធនាគារកណ្តាលអាមេរិកដែលទំនងជានឹងធ្វើការដំឡើងអត្រាការប្រាក់ច្រើនជាងមុន។
ទោះបីជាយ៉ាងណាក៏ដោយ ប្រាក់ដុល្លារបានរក្សានូវភាពរឹងមាំរបស់ខ្លួន ដោយផ្តល់ការរំពឹងទុកថា Fed នឹងរក្សាផ្លូវនៃការដំឡើងអត្រាការប្រាក់ដ៏ខ្លាំងក្លារបស់ខ្លួន ដើម្បីទប់ទល់នឹងអតិផរណាខ្ពស់មួយនេះ។ធនាគារកណ្តាលទំនងជានឹងបង្កើនការចំណាយលើការខ្ចីប្រាក់របស់សហរដ្ឋអាមេរិកលឿនជាង និងលើសពីការរំពឹងទុកពីមុនបន្ទាប់ពីទិន្នន័យកាលពីថ្ងៃអង្គារបានបង្ហាញថាអតិផរណាមូលដ្ឋានកំពុងកើនឡើងមិនដូចការរំពឹងទុក
នាយកដ្ឋានការងារបានរាយការណ៍ថា តម្លៃអ្នកប្រើប្រាស់សរុបបានកើនឡើង 0.1% កាលពីខែមុន ចាប់ពីខែកក្កដា – អ្នកសេដ្ឋកិច្ចបានរំពឹងថានឹងមានការធ្លាក់ចុះ – និងកើនឡើង 8.3% ធៀបនឹងរយៈពេលកាលពីដើមឆ្នាំមុន។ទិន្នន័យក៏បានបង្ហាញពីការបង្កើនល្បឿនរបស់អតិផរណានៅក្នុងសេវាកម្ម និងការកើនឡើងគួរឱ្យព្រួយបារម្ភនៅក្នុងតម្លៃជួល ដែលមានទំនោរកើនឡើងពីមួយខែទៅមួយខែទៀត។លោក Ron Temple នាយកគ្រប់គ្រងនៅ Lazard Asset Management បាននិយាយថា “ការដាក់បន្ទុកលើការកើនឡើងថ្លៃស្នាក់នៅគឺជាគន្លឹះក្នុងការទប់ទល់អតិផរណា” ប៉ុន្តែដោយសារតែការកើនឡើងនៃការជួលមានទំនោរនឹងជាប់គាំងក្នុងរយៈពេល 12 ខែ ការដំឡើងអត្រាការប្រាក់របស់ Fed មិនអាចនាំមកនូវជំរកបានយ៉ាងឆាប់រហ័សនោះទេ។
ជំនួសមកវិញ ពួកគេបានដាក់ភ្នាល់លើការដំឡើងអត្រាការប្រាក់ 75-ចំណុចមូលដ្ឋានជាប់គ្នាទីបី ដែលនឹងធ្វើឱ្យអត្រាអត្រាគោលនយោបាយបច្ចុប្បន្ន 2.25%-2.5% របស់ Fed ដល់ 3%-3.25% ហើយបានចាប់ផ្តើមកំណត់តម្លៃអត្រាការប្រាក់កំពូលនៅដើមឆ្នាំក្រោយគឺ 4.25% – 4.5% ។អ្នកសេដ្ឋកិច្ចរបស់ Nomura បានសរសេរនៅក្នុងកំណត់ត្រាមួយដែលពួកគេក៏បានព្យាករណ៍ថា Fed នឹងត្រូវដំឡើងអត្រាគោលនយោបាយរបស់ខ្លួនដល់ 4.5 ផងដែរ៕
អតិថិជនទាំងអស់អាចរងចាំលក់នៅសន្ទស្សន៍ភាគហ៊ុន Nas 100 នៅតម្លៃ 11900 ដោយកំណត់ការកាត់ប្រាក់ខាតនៅតម្លៃ​ 12070 និងកំណត់ការកាត់ប្រាក់ចំណេញនៅតម្លៃ 11400។

The dollar held steady near a two-decade high against other major currencies on Monday, with a number of central bank meetings, including one by the US Federal Reserve, likely to raise interest rates further. However, the dollar has maintained its strength, giving the Fed the expectation that it will keep track of its strong rate hike to keep pace with high inflation. US borrowing faster than expected after Tuesday’s data showed that core inflation was rising more than expected.
The Department of Labor reported that total consumer prices rose 0.1% last month from July – economists expected a decline – and up 8.3% from a year earlier. Shows the acceleration of inflation in services and a worrying increase in rents, which tend to increase from month to month, said Ron Temple, managing director at Lazard Asset Management. Rising housing prices are key to curbing inflation, “he said”.Instead, they are betting on a third consecutive 75-point rate hike that would bring the Fed’s current policy rate of 2.25% -2.5% to 3% -3.25% and have begun to set interest rates.
The peak at the beginning of next year is 4.25% -4.5%. Nomura economists wrote in a note that they also forecast that the Fed would raise its policy rate to 4.5. All clients can look forward to selling on the Nas 100 stock index at 11900, setting the stop-loss function at 12070 and the take-profit at 11400.