មាសស្ថិតក្នុងនិន្នាការធ្លាក់ចុះ
តម្លៃមាសត្រូវបានពង្រីកការលក់នៅថ្ងៃទីបួនរបស់ខ្លួន ដែលជាវគ្គជួញដូរពីរផ្លូវរបស់ពួកគេ។ ស្ថានភាពបច្ចេកទេសនៅរយៈពេលថ្មីរបស់លោហៈធាតុទាំង២ធ្លាក់ចុះគួរឲ្យកត់សម្គាល់ ធ្វើឲ្យអ្នកដែលតាមដានទីផ្សារធ្វើការលក់ក្នុងទីផ្សាររយៈពេលថ្មីៗនេះ។ ក្នុងរយៈពេលប្រាំមួយសប្តាហ៍នេះមាសធ្លាក់ដល់កម្រិតបំផុត។ មាសបានធ្លាក់ចុះ$6.8តម្លៃនៅ $1,805 ។ តម្លៃមាសគឺនៅតម្លៃទម្រគំនូសតាងសំខាន់ៗនៅ $ 1,800 និង $ 1,790 ហើយបើមានការធ្លាក់ចុះនៅខាងក្រោមកម្រិតនេះទៀត អាចបង្កឱ្យមានការឈប់បញ្ជាទិញដ៏ធំនៅក្នុងទីផ្សារនាពេលអនាគត។
នេះសមហេតុផលនៅក្នុងបរិបទនៃការរឹតបន្តឹងបរិមាណ និងការកើនឡើងអត្រាការប្រាក់ ដោយសារការផ្លាស់ប្តូរទាំងនេះផ្តល់ឱ្យអ្នកកាន់ប្រាក់ដុល្លារទទួលនៅផលត្រឡប់មកវិញដែលមាសមិនអាចផ្ដល់បាន។
ចំណុចទិន្នន័យរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកនៅថ្ងៃនេះគឺជារបាយការណ៍ចំណូល និងការចំណាយផ្ទាល់ខ្លួនសម្រាប់ខែឧសភា រួមទាំងសមាសធាតុសន្ទស្សន៍តម្លៃនៃការចំណាយលើការប្រើប្រាស់ផ្ទាល់ខ្លួននៃរបាយការណ៍គឺជារង្វាស់អតិផរណាដែល Fed ពេញចិត្ត។ សន្ទស្សន៍តម្លៃ CPE បានកើនឡើង 6.3% ក្នុងខែឧសភា ពីមួយឆ្នាំទៅមួយឆ្នាំ ខណៈដែលតម្លៃស្នូលបានកើនឡើង 4.7% ក្នុងរយៈពេលដូចគ្នានេះ។ នៅក្នុងរបាយការណ៍ខែមេសាសន្ទស្សន៍តម្លៃ PCE ក៏បានកើនឡើង 6.3% ពីមួយឆ្នាំទៅមួយឆ្នាំ។ ការកើនឡើងទីផ្សារលោហធាតុត្រូវបានវាយតម្លៃយ៉ាងខ្លីដោយការអានស្ថិរភាពនៅក្នុងរបាយការណ៍នេះ ដោយសារមនុស្សជាច្រើនគិតពីភាពអវិជ្ជមាន ដែលអាចជំរុញឱ្យ Federal Reserve កាន់តែឆេវឆាវក្នុងការរឹតបន្តឹងគោលនយោបាយរូបិយវត្ថុរបស់ខ្លួន។ ពាណិជ្ជករវត្ថុធាតុដើម រួមទាំងពាណិជ្ជករលោហធាតុ ថ្មីៗនេះបានអនុម័តយុទ្ធសាស្រ្តដែលកាន់តែមានការព្រួយបារម្ភអំពីការកាត់បន្ថយតម្រូវការអ្នកប្រើប្រាស់ និងអាជីវកម្មសម្រាប់ទំនិញក្នុងអំឡុងពេលមានឪនភាពសេដ្ឋកិច្ច–ផ្ទុយទៅនឹងការយលឃើញថាអតិផរណាកើនឡើងជួយដល់តម្លៃវត្ថុធាតុដើម។
តាមបច្ចេកទេស នៅព្រឹកថ្ងៃនេះតម្លៃមាសខែសីហាបានធ្លាក់ដល់កម្រិតទាបក្នុងរយៈពេលប្រាំមួយសប្តាហ៍។ ទីផ្សារធ្លាក់ចុះមានអត្ថប្រយោជន៍ដល់ផ្នែកបច្ចេកទេសរយៈពេលខ្លីជារួមហើយបានឡើងខ្លាំងក្នុងសប្តាហ៍នេះ។ តម្លៃកំពុងចាប់ផ្តើមធ្លាក់ចុះនៅលើតារាងរបារប្រចាំថ្ងៃ។
គោលដៅតម្លៃធ្លាក់ចុះរយៈពេលថ្មីៗរបស់ទីផ្សារធ្លាក់ចុះកំពុងជំរុញឱ្យតម្លៃនាពេលអនាគតនៅក្រោមតម្លៃទម្រផ្នែកបច្ចេកទេសដ៏ខ្លាំងក្លានៅកម្រិតទាបនៃខែឧសភាត្រឹម 1,792 ដុល្លារ។ តម្លៃរបាគេមើលឃើញនៅកម្រិតខ្ពស់នៅថ្ងៃនេះគឺ $ 1,826 ហើយបន្ទាប់មកនៅកម្រិតខ្ពស់នៅថ្ងៃពុធគឺ $ 1,830 ។ តម្លៃទម្រដំបូងត្រូវបានគេមើលឃើញនៅ $ 1,800 ហើយបន្ទាប់មកនៅ $ 1,790 ។

Home -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> Gold is in bearish trend
Gold prices are extended a sell on its fourth day, two-sided trading session. The significantly bearish near-term technical postures for both metals are inviting the speculators to play the short sides of the futures markets at present. Gold hit a six-week low today. Gold were last down $6.80 at $1,805. Gold prices are close to key chart support levels at $1,800 and $1,790 that if breached would likely set off heavy sell stop orders in the futures market.
It makes sense in the context of quantitative tightening and rising interest rates, as such moves offer dollar holders a payout which gold does not provide.
The U.S. data point of the day was the personal income and outlays report for May, including the personal consumption expenditures price index component of the report that is said to be the Federal Reserve’s favorite inflation gauge. The May CPE price index came in up 6.3%, year-on-year, with the core rate up 4.7% in the same period. In the April report, the PCE price index was also reported up 6.3%, year-on-year. Metals market bulls were briefly assuaged by the stable readings in the report, as many reckoned the numbers could have been worse, possibly prompting the Federal Reserve to be even more aggressive in its monetary policy tightening. Raw commodity traders, including metals traders, have taken a tack recently of being more worried about less consumer and commercial demand for commodities amid an economic recession—as opposed to the notions of higher inflation being supportive for raw commodity prices.
Technically, August gold prices hit a six-week low early on today. Bears have the firm overall near-term technical advantage and have gained power this week. Prices are starting to trend down on the daily bar chart. Bears’ next near-term downside price objective is pushing futures prices below solid technical support at the May low of $1,792. First resistance is seen at today’s high of $1,826 and then at Wednesday’s high of $1,830. First support is seen at $1,800 and then at $1,790.