USOIL បានបើកក្នុងខែសីហាតែត្រូវបានកត់សម្គាល់មានភាពទន់ខ្សោយ
ប្រេងបានកើនឡើងជិត $ 4 បន្ទាប់ពីការផ្លាស់ប្តូរនៅក្នុងទីផ្សារដ៏ច្របូកច្របល់មួយខណៈដែលពាណិជ្ជករបានរាប់ថយក្រោយសម្រាប់កិច្ចប្រជុំផលិតកម្មប្រេងឆៅរបស់ OPEC + ។
USOIL បានទូទាត់លើសពី 94 ដុល្លារបន្ទាប់ពីការជួញដូរក្នុងចន្លោះជិត 4 ដុល្លារកាលពីថ្ងៃអង្គារ។ ជាលទ្ធផលនៃក្តីបារម្ភដែលថា ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់លោកស្រី Nancy Pelosi ទៅកាន់កោះតៃវ៉ាន់នឹងធ្វើឱ្យមានភាពតានតឹងកាន់តែខ្លាំងឡើងជាមួយប្រទេសចិន ទីផ្សារគឺស្ថិតនៅសភាពតានតឹងផងដែរក្នុងសម័យប្រជុំនេះ។
OPEC+ គ្រោងនឹងជួបប្រជុំគ្នាសាកល្បងនៅថ្ងៃពុធនេះ ដើម្បីសម្រេចគោលនយោបាយទិន្នផលសម្រាប់ខែកញ្ញា។ អ្នកឃ្លាំមើលប្រេងមួយចំនួនមានការសង្ស័យថា OPEC+ នឹងអាចបំពេញតាមការអំពាវនាវរបស់លោកប្រធានាធិបតី Joe Biden សម្រាប់ការផ្គត់ផ្គងប្រេងបន្ថែមទៀត ដោយរំពឹងថាវានឹងរក្សាសមត្ថភាពដែលនៅសល់សម្រាប់ពេលក្រោយ។ ថ្មីៗនេះ មុនកិច្ចប្រជុំប៉ុន្មានសប្តាហ៍ចំពេលមានសញ្ញាថាទីផ្សាររូបវន្តបានធូរស្រាល សញ្ញាណនៃការកើនឡើងនៃតម្លៃប្រេងបានរួមតូច ។
OPEC+ ត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងបដិសេធពីការកើនឡើងទិន្នផល ហើយការសងសឹកភ្លាមៗរបស់ចិនប្រឆាំងនឹងដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ Pelosi ទៅកាន់កោះតៃវ៉ាន់ គឺជានិមិត្តសញ្ញាមួយ ប៉ុន្តែមិនគ្រប់គ្រាន់ក្នុងការគំរាមកំហែងដល់ខ្សែសង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់ប្រេងដល់ពិភពលោកនោះទេ។
ជាលទ្ធផលនៃការព្រួយបារម្ភអំពីតម្រូវការ ប្រេងបានបើកក្នុងខែសីហានៅលើកំណត់សម្គាល់យ៉ាងខ្សោយ។ ការធ្លាក់ចុះនេះបានបំផ្លាញផលប្រយោជន៍ស្ទើរតែទាំងអស់ដែលឃើញចាប់តាំងពីការឈ្លានពានរបស់ទីក្រុងមូស្គូមកលើអ៊ុយក្រែនកាលពីចុងខែកុម្ភៈ សូម្បីតែបន្ទាប់ពីទីក្រុងវ៉ាស៊ីនតោន និងសហភាពអឺរ៉ុបបានដាក់ទណ្ឌកម្មលើការនាំចេញថាមពលរបស់រុស្ស៊ីក៏ដោយ។
កិច្ចប្រជុំរបស់អង្គការ OPEC+ ធ្វើឡើងបន្ទាប់ពីប្រធានាធិបតីអាមេរិក Joe Biden បានជំរុញឱ្យអារ៉ាប៊ីសាអូឌីតបូមប្រេងបន្ថែមទៀតក្នុងដំណើរទស្សនកិច្ចទៅកាន់ព្រះរាជាណាចក្រកាលពីខែមុន។ ការផ្គត់ផ្គង់ទាំងអស់នៃប្រទេសជាសម្ព័ន្ធភាពបានដំណើរការធម្មតាឡើងវិញបន្ទាប់ពីការផ្ទុះឡើងនៃជំងឺរាតត្បាត ទោះបីជាសមាជិកមួយចំនួននៅតែមិនអាចបំពេញតាមកូតារបស់ពួកគេក៏ដោយ។
ផលិតកម្មលីប៊ីបានស្ទុះងើបឡើងវិញ ហើយមានសញ្ញាបង្ហាញពីតម្រូវការប្រេងសាំងរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកចុះខ្សោយ។ ភាពខុសគ្នារវាង 2 ដុល្លារក្នុងមួយធុងកាលពីថ្ងៃអង្គារធ្លាក់ចុះពីជិត 4 ដុល្លារកាលពីមួយខែមុន។
ការណែនាំអំពីការជួញដូរ អ្នកវិនិយោគប្រេងអាចដាក់បញ្ជាលក់នៅ $95.50 ដោយការពារហានិភ័យនៅ $98.50 និងកំណត់ប្រាក់ចំណេញនៅ $90 ។

USOIL opened August as weak notice
Oil rose almost $4 after swinging in a choppy session as traders counted down to an OPEC+ crude production meeting.
USOIL settled above $94 after trading in an almost $4 range on Tuesday. As a result of concerns that Nancy Pelosi’s visit to Taiwan would intensify tensions with China, the markets were on edge earlier in the session.
OPEC+ is scheduled to meet virtually on Wednesday to decide output policy for September. Some oil watchers are skeptical that OPEC+ will fulfill President Joe Biden’s call for more oil supplies, expecting it to preserve its remaining capacity for later. Recently, the bullish pattern in oil’s price has narrowed amid signs that physical markets have eased in the weeks leading up to the meeting.
OPEC+ is expected to refrain from delivering an output increase, and China’s immediate retaliation against Pelosi’s visit to Taiwan is symbolic but not enough to threaten the global supply chain.
As a result of concerns about demand, oil has opened August on a weak note. The drop has wiped out almost all of the gains seen since Moscow’s invasion of Ukraine in late February, even after Washington and the European Union imposed a raft of sanctions on Russian energy exports.
The OPEC+ meeting comes after US President Joe Biden urged Saudi Arabia to pump more oil on a visit to the kingdom last month. All supplies that the alliance took offline after the outbreak of the pandemic have already been returned, although some members are still unable to meet their quotas.
Libyan production recovered and signs emerged of weaker US gasoline demand. The differential was $2 a barrel on Tuesday, down from near $4 about a month ago.
Trade recommendation, oil investors may placing the sell order at $95.50 putting a protective stop at $98.50 and taking profit at $90.