តម្លៃប្រេងនឹងធ្លាក់ចុះទៀតទេនៅក្នុងថ្ងៃនេះ
តម្លៃប្រេងបានធ្លាក់ចុះកាលពីថ្ងៃចន្ទ ដោយសារទិន្នន័យផលិតកម្មខ្សោយពីប្រទេសចិន និងជប៉ុនសម្រាប់ខែកក្កដាបានថ្លឹងថ្លែងលើទស្សនវិស័យនៃតម្រូវការ ខណៈពេលដែលអ្នកវិនិយោគបានត្រៀមខ្លួនសម្រាប់កិច្ចប្រជុំនៅសប្តាហ៍នេះរបស់មន្ត្រីមកពីអង្គការ OPEC និងអ្នកផលិតកំពូលផ្សេងទៀតស្តីពីការកែតម្រូវការផ្គត់ផ្គង់។
តម្លៃប្រេងឆៅ អនាគតរបស់ Brent បានធ្លាក់ចុះ 1.19 ដុល្លារ ឬ 1.1% នៅតម្លៃ 102.78 ដុល្លារក្នុងមួយធុងនៅ 0212 GMT ។ ប្រេងឆៅរបស់អាមេរិក West Texas Intermediate មានតម្លៃ ៩៧,១៩ ដុល្លារក្នុងមួយបារ៉ែល ធ្លាក់ចុះ ១,៤៣ ដុល្លារ ឬ ១,៥ ភាគរយ។ ការចាក់សោរថ្មីនៃ COVID-19 បានបញ្ចប់ការស្តារឡើងវិញក្នុងរយៈពេលខ្លីដែលបានឃើញនៅក្នុងខែមិថុនាសម្រាប់សកម្មភាពរោងចក្រនៅក្នុងប្រទេសចិន ដែលជាប្រទេសនាំចូលប្រេងឆៅធំបំផុតរបស់ពិភពលោក។ ទិន្នន័យបានបង្ហាញកាលពីថ្ងៃច័ន្ទថាសន្ទស្សន៍អ្នកគ្រប់គ្រងការទិញរបស់ Caixin/Markit (PMI) បានបន្ធូរបន្ថយមកត្រឹម 50.4 ក្នុងខែកក្កដាពី 51.7 ក្នុងខែមុន ដែលទាបជាងការរំពឹងទុករបស់អ្នកវិភាគ។ ទិន្នន័យបានបង្ហាញកាលពីថ្ងៃចន្ទថា សកម្មភាពផលិតកម្មរបស់ជប៉ុនបានពង្រីកក្នុងអត្រាទាបបំផុតក្នុងរយៈពេល 10 ខែក្នុងខែកក្កដា។
“ទិន្នន័យបង្ហាញពីការធ្លាក់ចុះដ៏គួរឱ្យភ្ញាក់ផ្អើលនៃសកម្មភាពសេដ្ឋកិច្ច ដែលបង្ហាញថាការស្ទុះងើបឡើងវិញនៃសេដ្ឋកិច្ចធំបំផុតទីពីររបស់ពិភពលោកពីការចាក់សោរ covid ប្រហែលជាមិនមានភាពវិជ្ជមានដូចការរំពឹងទុកពីមុន ដែលបានធ្វើឱ្យចក្ខុវិស័យតម្រូវការនៃទីផ្សារប្រេងឆៅងងឹត” ។ Brent និង WTI បានបញ្ចប់ខែកក្កដាជាមួយនឹងការខាតបង់ប្រចាំខែជាប់គ្នាលើកទីពីររបស់ពួកគេជាលើកដំបូងចាប់តាំងពីឆ្នាំ 2020 ខណៈដែលអតិផរណាកើនឡើងនិងអត្រាការប្រាក់ខ្ពស់បង្កើនការភ័យខ្លាចនៃការធ្លាក់ចុះសេដ្ឋកិច្ចដែលនឹងបំផ្លាញតម្រូវការប្រេងឥន្ធនៈ។ អ្នកវិភាគរបស់ធនាគារ ANZ បាននិយាយថា ការលក់ប្រេងឥន្ធនៈដល់អ្នកបើកបរក្នុងប្រទេសអង់គ្លេសបានធ្លាក់ចុះ ខណៈដែលតម្រូវការប្រេងសាំងនៅតែទាបជាងកម្រិតមធ្យមរយៈពេលប្រាំឆ្នាំរបស់ខ្លួនសម្រាប់ពេលវេលានៃឆ្នាំនេះ។
អង្គការនៃប្រទេសនាំចេញប្រេង (OPEC) និងសម្ព័ន្ធមិត្តរួមទាំងរុស្ស៊ី ដែលជាក្រុមដែលគេស្គាល់ថាជា OPEC+ នឹងជួបប្រជុំគ្នានៅថ្ងៃពុធ ដើម្បីសម្រេចលើទិន្នផលខែកញ្ញា។ ប្រភពពីរក្នុងចំណោមប្រាំបី OPEC + នៅក្នុងការស្ទង់មតិរបស់ Reuters បាននិយាយថាការកើនឡើងតិចតួចសម្រាប់ខែកញ្ញានឹងត្រូវបានពិភាក្សានៅឯកិច្ចប្រជុំថ្ងៃទី 3 ខែសីហាខណៈពេលដែលអ្នកផ្សេងទៀតបាននិយាយថាទិន្នផលទំនងជានឹងរក្សាស្ថិរភាព។ ជំនួបនេះធ្វើឡើងបន្ទាប់ពីលោកប្រធានាធិបតីអាមេរិក Joe Biden បានធ្វើទស្សនកិច្ចនៅអារ៉ាប៊ីសាអូឌីតកាលពីខែមុន។
លោក Helima Croft អ្នកវិភាគ RBC Capital បាននិយាយនៅក្នុងកំណត់ត្រាមួយថា “ខណៈពេលដែលដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ប្រធានាធិបតី Biden ទៅកាន់ប្រទេសអារ៉ាប៊ីសាអូឌីតមិនបានផលិតប្រេងភ្លាមៗនោះទេ យើងជឿជាក់ថាព្រះរាជាណាចក្រនឹងឆ្លើយតបមកវិញដោយបន្តបង្កើនទិន្នផលបន្តិចម្តងៗ” ។ ការចាប់ផ្តើមនៃខែសីហា មើលឃើញថា OPEC+ មានការថយចុះនូវកំណត់ត្រាទិន្នផលទាំងស្រុង ចាប់តាំងពីជំងឺរាតត្បាត COVID-19 បានកាន់កាប់ក្នុងឆ្នាំ 2020។ ទិន្នន័យពី Baker Hughes បានបង្ហាញថា ទន្ទឹមនឹងនោះ ផលិតកម្មប្រេងរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកបានបន្តកើនឡើង ខណៈដែលចំនួនឧបករណ៍ខួងបានកើនឡើងចំនួន 11 ក្នុងខែកក្កដា ដែលកើនឡើងជាកំណត់ត្រា 23 ខែជាប់ៗគ្នា ទិន្នន័យពី Baker Hughes បានបង្ហាញ។
យោងតាមការវិភាគតាមបច្ចេកទេសលើតម្លៃឆាយ១ម៉ោងទៅ៤ម៉ោង តម្លៃប្រេងហាក់នៅសាយវេ(sideways) ពីចន្លោះ៩៣.៤៣៤ ទៅ ១០១.២០៨ដុល្លារក្នុងមួយបារ៉ែល ហាក់ដូចជាកំពុងរង់ចាំការប្រជុំអ្វីមួយ.
សម្រាប់ថ្ងៃនេះ ខ្ញុំលើកទឹកចិត្តឲ្យបងប្អូនរងចាំទិញនៅតម្លៃ ៩៣.៤៣៤ និងកំណត់ប្រាក់ចំណេញនៅ៩៨.០០០ និងកំណត់ហានិភ័យប្រាក់ខាត់នៅ៩០.៩៣៣ដុល្លារក្នុងមួយបារ៉ែល។

Will oil prices fall further today?
Oil prices fell on Monday as investors prepared for a meeting of OPEC officials and major producers this week, with weak July production data from China and Japan weighing on the demand outlook. Others regarding supply adjustments.
Brent crude futures were down $1.19, or 1.1%, at $102.78 a barrel by 0212 GMT. West Texas Intermediate crude was at $97.19 a barrel, down $1.43, or 1.5%. The new COVID-19 lockdown completed a short-term recovery in factory activity in June in China, the world’s largest crude oil importer. Data on Monday showed the Caixin/Markit Purchasing Managers’ Index (PMI) fell to 50.4 in July from 51.7 the previous month, missing analysts’ expectations. Japan’s manufacturing activity expanded to a 10-month low in July, data showed on Monday.
“Data showing a sharp slowdown in economic activity suggests that the recovery of the world’s second-largest economy from Covid-19 may not be as positive as previously thought. Demand outlook for crude oil markets is bleak.” Brent and WTI end July 2020 It fell for the second straight month for the first time since, as rising inflation and rising interest rates fueled fears that a recession will destroy oil demand. . Fuel sales to drivers in the UK have fallen as demand for petrol remains below its five-year average over the year, ANZ analysts said.
The Organization of the Petroleum Exporting Countries (OPEC) and its allies, including Russia, a group known as OPEC+, will meet on Wednesday to decide September output. Two of the eight OPEC+ sources polled by Reuters said a modest September output increase would be discussed at their Aug. 3 meeting, while others said output could be higher. keep it steady. The meeting follows US President Joe Biden’s visit to Saudi Arabia last month.
“While President Biden’s visit to Saudi Arabia did not produce oil immediately, we believe the kingdom will respond by gradually increasing production,” RBC Capital analyst Helima Croft said in a statement. Since the 2020 COVID-19 pandemic Since the takeover, OPEC+ production records have fallen completely in early August. Meanwhile, U.S. oil production continued to rise as the rig count rose by 11 in July, marking a record 23rd straight month, Baker Hughes data showed.
Oil appears to be trading sideways between $93,434 and $101,208 a barrel, seemingly awaiting a meeting, based on hourly to 4-hour price technical analysis.