XAU/USD កែតម្រូវក្រោម $1,660; ទំនងជាកើនឡើងមុនរបាយការណ៍ GDP របស់អាមេរិក
បន្ទាប់ពីការកើនឡើងដ៏ធំពី $1620 ក្នុងមួយអោន តម្លៃមាស (XAU/USD) កំពុងបង្ហាញពីការផ្លាស់ប្តូរពេលវេលានៅក្នុងអាស៊ី។ តម្លៃនៃលោហៈដ៏មានតម្លៃកំពុងធ្លាក់ចុះជាលំដាប់បន្ទាប់ពីវាមិនអាចរក្សាបានលើសពី $1660 ទោះបីជានិន្នាការកើនឡើងនៅតែត្រូវបានគេមើលឃើញថាទំនងជាផ្តល់ឱ្យបរិយាកាសទីផ្សារកើនឡើងក៏ដោយ។
ការយកចិត្តទុកដាក់របស់អ្នកវិនិយោគនឹងបន្តផ្តោតលើផលិតផលក្នុងស្រុកសរុបរបស់សហរដ្ឋអាមេរិក (GDP) ដែលនឹងបង្ហាញពីស្ថានភាពនៃអត្រាកំណើននៅក្នុងសកម្មភាពសេដ្ឋកិច្ច។ យោងតាមការយល់ស្របលើមូលដ្ឋានប្រចាំឆ្នាំ អត្រាកំណើនសេដ្ឋកិច្ចរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកបានថយចុះ 0.6% នៅក្នុងត្រីមាសទីពីរ។ លទ្ធផលដែលខ្សោយជាងការរំពឹងទុកនឹងធ្វើឱ្យតម្លៃមាសកាន់តែកើនឡើង។រាយការណ៍ដោយ Fx Street
នៅពេលដែលធនាគារកណ្តាលអាមេរិកបន្តដំឡើងអត្រាការប្រាក់ក្នុងកម្រិតខ្ពស់ជាប្រវត្តិសាស្ត្រ ទីផ្សារមាសនឹងបន្តបាត់បង់ប្រាក់។ ប៉ុន្តែតម្លៃមាសនឹងបន្តកើនឡើងវិញ នៅពេលដែលការបង្ហាញពីការបន្ធូរបន្ថយរបស់ Fed ដែលអាចកើតមាន។ ហើយផ្អែកលើទស្សនវិស័យថ្មីៗបំផុតពី ING ដែលអាចនឹងកើតឡើងនៅដើមឆ្នាំក្រោយ រាយការណ៍ដោយព័ត៌មាន Kitco ។
តាមបច្ចេកទេស នៅដើមថ្ងៃនេះបានឃើញតម្លៃមាសទាបជិត 2.5 ឆ្នាំក្នុងខែធ្នូ។ ថ្ងៃនេះជា “ថ្ងៃក្រៅ” ដែលមានសុទិដ្ឋិនិយមសម្រាប់តម្លៃផងដែរ។ អត្ថប្រយោជន៍បច្ចេកទេសរយៈពេលជិតគឺនៅតែពេញចិត្តចំពោះខ្លាឃ្មុំនៅលើអនាគតមាស។ នៅលើតារាងរបារប្រចាំថ្ងៃ តម្លៃកំពុងធ្លាក់ចុះចាប់តាំងពីប្រាំមួយសប្តាហ៍។ គោលដៅតម្លៃបន្ទាប់សម្រាប់ bulls គឺដើម្បីបិទនៅខាងលើចំណុច resistance រឹងមាំនៅ $1700 ។ គោលដៅតម្លៃរយៈពេលខ្លីបន្ទាប់សម្រាប់ទីផ្សារធ្លាក់ចុះគឺដើម្បីជំរុញឱ្យតម្លៃនាពេលអនាគតនៅក្រោមការគាំទ្រផ្នែកបច្ចេកទេសដ៏រឹងមាំនៅ $1600 ។
ដូច្នេះជាមួយនឹងមាសគឺជាទិសដៅធ្លាក់ចុះនៅក្នុងតារាងប្រចាំថ្ងៃបច្ចេកទេសដោយរវាង $1614 ទៅ $1662។ តម្លៃរបាត្រូវបានគេមើលឃើញនៅកម្រិតខ្ពស់នៅថ្ងៃនេះនៃ $ 1666 ហើយបន្ទាប់មកនៅ $ 1675 ។ តម្លៃទម្រដំបូងត្រូវបានគេមើលឃើញថាមានតម្លៃ 1631 ដុល្លារហើយបន្ទាប់មកនៅ 1621 ដុល្លារ។ វិនិយោគិនគួរតែកំណត់មុខងារបញ្ឈប់ការបាត់បង់ ដើម្បីការពារដើមទុនរបស់ពួកគេ។

After a massive gain from $1620 per ounce, the gold price (XAU/USD) is showing a time correction move in Asia. The price of the precious metal is steadily falling after it was unable to hold above $1660, although an uptrend is still seen as more likely given the upbeat market atmosphere.
Reported by Fx Street, investors’ attention will continue to be focused on the US Gross Domestic Product (GDP), which will show the state of the growth rate in economic activity. According to consensus, on an annualized basis, the US economy’s growth rate decreased by 0.6% in the second quarter. A weaker-than-anticipated outcome will boost gold prices even more.
As the Federal Reserve continues to raise interest rates at historically high levels, the gold market will continue to lose money. But the gold price will resume its upward once indications of a probable Fed relaxation appear. And based on the most recent outlook from ING, that might happen as early as next year, reported by Kitco news.
Technically, early today saw an almost 2.5-year low in December gold prices. Today was a bullish “outside day” for prices as well. The near-term technical advantage is still firmly in favor of the bears on gold futures. On the daily bar chart, prices are down trending since six weeks. The next price goal for the bulls is to close above strong resistance at $1700. The next short-term price target for the bears is to drive futures prices below strong technical support at $1600.
Therefore, with gold is downtrend in the technical daily chart, playing between $1614 to $1662. First resistance is seen at today’s high of $1666 and then at $1675. First support is seen at $1631 and then at $1621. Investors should set a stop-loss function in order to protect their capital.