គេហទំព័រ -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> តម្លៃហាងឆេងមាសក្នុងសប្ដាហ៍នេះ
ប្រសិនបើអ្នកកំពុងសម្លឹងមើលទីផ្សារការងារដើម្បីទស្សន៍ទាយទិសដៅនៃសេដ្ឋកិច្ចសហរដ្ឋអាមេរិកអ្នកនឹងយល់ច្រលំ។ ចំណងជើងដ៏ធំគឺ Amazon កំពុងកាត់បន្ថយបុគ្គលិក 18,000 នាក់។ Alphabet កំពុងកាត់បន្ថយ 6% នៃបុគ្គលិកទូទាំងពិភពលោករបស់ខ្លួន។ Wall Street កំពុងកាត់បន្ថយបុគ្គលិករបស់ខ្លួនរាប់ពាន់នាក់ផងដែរ។ ហើយទីផ្សារការងារនៅសហរដ្ឋអាមេរិកនៅតែស្ថិតក្នុងភាពតឹងតែង។ ជាមួយនោះ ក្តីសង្ឃឹមកំពុងកើនឡើងដែលសហរដ្ឋអាមេរិក និងពិភពលោកអាចកាត់បន្ថយវិបត្តិសេដ្ឋកិច្ច ដែលមនុស្សជាច្រើនបានព្យាករណ៍ចាប់តាំងពីរដូវក្តៅ និងការភ័យខ្លាចដែលនាំឱ្យមានការបាញ់ប្រហារជាច្រើន។ ជាការពិតណាស់ ធនាគារកណ្តាលនៅទីក្រុង Davos សម្រាប់វេទិកាសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោកបានសម្តែងសុទិដ្ឋិនិយមថាពួកគេកំពុងទទួលបានដំណោះស្រាយលើអតិផរណា។ ដោយសារការបើកដំណើរការឡើងវិញរបស់ប្រទេសចិន ។ ប៉ុន្តែ​យើង​មិន​បាន​បង្វែរ​ជ្រុង​ណាមួយ​ច្បាស់លាស់​នោះទេ​នៅពេល​និយាយ​ដល់​អតិផរណា យោងតាម​លោក Conor Sen ដែល​សរសេរ​នៅក្នុង Bloomberg Opinion ថា​ទីផ្សារ​គួរតែ​((​ទប់​ស្កាត់​សម្រាប់​ការ​ស្ទុះ​ងើប​ឡើងវិញ​ក្នុង​កំឡុងពេលបច្ចុប្បន្ន)) ។
បំណុលសហព័ន្ធរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកត្រូវបានឈានដល់ដែនកំណត់កាលពីថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ហើយក្រសួងរតនាគារបានទាញយកធនធានហិរញ្ញវត្ថុនៃមូលនិធិដែលគ្រប់គ្រងដោយរដ្ឋាភិបាលចំនួនពីរសម្រាប់អ្នកចូលនិវត្តន៍ដើម្បីជៀសវាងការបង់ប្រាក់មិនប្រក្រតី។
លោក Jonathan Bernstein បាននិយាយនៅក្នុង Bloomberg Opinion ថាសេតវិមានត្រូវស្វែងរកផ្លូវចេញពីស្ថានភាពមួយនេះឱ្យបានលឿន។ «​ពួកគេ​មិន​ចង់​រង់ចាំ​រហូតដល់​រថយន្ត​ធ្លាក់​ដល់​ពាក់កណ្តាល​ច្រាំង​ថ្មនោះទេ​»នៃធៀបសម្រាប់សេដ្ឋកិច្ច​។ប្រសិនបើតម្លៃហាងឆេងមាសបំបែកនូវតម្លៃ 1937 នោះគោលដៅទីមួយគឺ 1947 & ទីពីរគឺ 1956 ។

Home -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> Gold Price for this week
If you are looking at the employment data to predict the direction of the US economy, you will be confused. The big headline is that Amazon is cutting 18,000 employees. Alphabet is cutting 6% of its global staff. Wall Street is also cutting thousands of its employees. And the US labour market is still tight. With that, hopes are growing that the United States and the world can alleviate the economic crisis that many have been predicting since the summer and the fear that has led to depute by speech implying. Indeed, the Davos Central Bank for the World Economic Forum has expressed optimism that they are tackling inflation. Due to the reopening of China. But we have not turned a clear corner when it comes to inflation, according to Conor Sen, who wrote in the Bloomberg Opinion that the market should (prevent for a recovery during the current period).
U.S. federal debt reached its limits on Thursday, and the US Treasury drew up the financial resources of two government-run funds for retirees to avoid irregular payments.
“The White House needs to find a way out of this situation quickly,” Jonathan Bernstein told the Bloomberg Opinion. “They do not want to wait until the car hits the middle of the cliff,” he said.