គេហទំព័រ -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> បំរែបំរួលនៅក្នុងទីផ្សារអាស៊ី
ទីផ្សារអាស៊ីស្ទើរតែរាបស្មើនៅថ្ងៃទី 2 នៃសប្តាហ៍។ ដំណាក់កាលដែលការទិញប្រាក់យ៉េនមានភាពលេចធ្លោបន្តិចក៏ត្រូវបានគេសង្កេតឃើញដែរ ប៉ុន្តែមានថ្ងៃឈប់សម្រាកជាច្រើននៅខាងក្រៅទីក្រុងតូក្យូ ហើយលំហូរក៏មិនបានបន្តទេ។
នៅពេលដែលខ្ញុំបានសរសេរពីការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពនេះ ប្រាក់ដុល្លារ/យ៉េនបានឡើងដល់ 131.40-yen ដែលជាការប្រែប្រួលមិនប្រែប្រួលដោយសារតែសាច់ប្រាក់ទន់ខ្សោយ។
កាលពីចុងសប្តាហ៍មុន ចក្រភពអង់គ្លេសបានបញ្ជាក់យ៉ាងច្បាស់ថា ខ្លួននឹងមិនអនុវត្តវិធានការព្រំដែនប្រឆាំងនឹងប្រទេសចិនទេ វាបានក្លាយជាប្រធានបទក្តៅសម្រាប់ការបញ្ច្រាសសេចក្តីថ្លែងការណ៍ពីមុនរបស់ខ្លួន។
ប្រទេសបារាំងក៏បានប្រកាសថាខ្លួននឹងតម្រូវឱ្យអ្នកធ្វើដំណើរមកពីប្រទេសចិនត្រូវធ្វើតេស្តរកមេរោគកូវីដ-១៩។ ដោយឡែក នៅថ្ងៃទី ៣១ ខែធ្នូ និងថ្ងៃទី ១ ខែមករា កូរ៉េខាងជើង ហាក់ដូចជាបានធ្វើសមយុទ្ធដោយបាញ់មីស៊ីលផ្លោង ប៉ុន្មានថ្ងៃជាប់ៗគ្នា។
នៅក្រោមកាលៈទេសៈបែបនេះ គូរូបិយប័ណ្ណដុល្លារ/យ៉េនត្រូវបានធ្វើការជួញដូរក្នុងតម្លៃ 131 យ៉េនចាប់តាំងពីចុងសប្តាហ៍មុន ដោយប្រាក់យ៉េនបានឡើងថ្លៃបន្តិច។ តម្លៃបានប្រែប្រួលក្នុងរង្វង់តូចចង្អៀតបំផុតគឺ 130.80-00 យ៉េន។
ដោយសារប្រទេសអូស្ត្រាលី និងនូវែលសេឡង់ ទីផ្សារអាស៊ីដូចជា ជប៉ុន ចិន និងសិង្ហបុរីកំពុងត្រលប់មកទីផ្សារវិញ ហើយការជួញដូរដ៏សកម្មមិនត្រូវបានគេសង្កេតឃើញទេ។ គិតត្រឹមម៉ោង 06:30 ពេលវេលានៅកម្ពុជា តម្លៃនៅត្រឹមតែ 130.90-95 យ៉េន ហើយរង់ចាំស្វាគមន៍ទីផ្សារអឺរ៉ុប និងអាមេរិក។

Home -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> Movements in the Asian market
Asian markets were almost flat on the 2nd of the week. A phase where yen-buying was slightly dominant was also observed, but there were many holidays outside of Tokyo, and the flow did not continue.
When I wrote this update, US dollar/yen raised to 131.40-yen, volatile fluctuations due to poor liquidity.
Over the weekend, the UK, which had clearly stated that it would not implement border measures against China, became a hot topic for reversing its previous statement.
France has also announced that it will require travelers from China to be tested for the coronavirus. Separately, on December 31 and January 1, North Korea seems to have launched ballistic missiles on consecutive days.
Under such circumstances, the US dollar/yen pair has been trading at around 131 yen since the end of last week, with the yen slightly appreciating. The price fluctuated within a very narrow range of 130.80-00 yen.
Due to Australia and New Zealand, Asian markets such as Japan, China, and Singapore are coming back to the market and active trading has hardly been observed. As of 06:30 Cambodian time, the price remained at 130.90-95 yen and waiting for welcoming the European and American markets.