គេហទំព័រ -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> ​ការ​វិភាគ​បច្ចេកទេស​ទៅលើ​ ​Spot​ ​Gold​
​នៅ​ថ្ងៃពុធ​ (​ថ្ងៃ​ទី​ 27 ​ខែ​កក្កដា​) ​នៅ​ក្នុង​ទី​ផ្សារ​អាស៊ី​ដំបូង​ ​តម្លៃ​មាស​បាន​ប្រែប្រួល​រវាង​ 1715.7 ​និង​ 1719.9​បន្ទាប់ពី​បើក​ផ្សារ​ ​ហើយ​របាយការណ៍​ឥឡូវនេះ​គឺ​មាន​តម្លៃ​ 1716.8 ​ដុល្លារ​ក្នុង​មួយ​អោន​។​ ​
ក្រឡេក​ទៅ​មើល​ទី​ផ្សារ​កាល​ពីម្សិលមិញ​ ​តម្លៃ​មាស​នៅ​ថ្ងៃអង្គារ​បាន​បង្ហាញ​ពី​និន្នាការ​ប្រែប្រួល​ទាំងមូល​ ​ការ​ជួញ​ដូរ​នៅ​ទី​ផ្សារ​អាស៊ី​បាន​ចាប់ផ្តើម​កើន​ឡើង​ ​និង​ធ្វើ​ឱ្យ​តម្លៃ​ខ្ពស់​សម្រាប់​ប្រចាំថ្ងៃ​ឡើង​ដល់​ក្បែរ​ 1728 ​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ទី​ផ្សារ​ជួញ​ដូរ​នៅ​អឺរ៉ុប​ ​និង​អាមេរិក​ ​វា​ប្រែប្រួល​ហើយ​ធ្លាក់ចុះ​ដល់​ 1713.4 ​និង​ថេរ​ជា​បន្ទាត់​ ​ហើយ​ទីបំផុត​បាន​បិទ​នៅ​តម្លៃ​ 1717.1 ​ដុល្លារ​អាមេរិក​ក្នុង​មួយ​អោន​ ​ដោយមាន​រាង​ផ្កាយ​ឆ្លង​នៅ​លើ​បន្ទាត់​ប្រចាំថ្ងៃ​។​
​នៅ​លើ​ព័ត៌មាន​បច្ចុប្បន្ន​ទី​ផ្សារ​កំពុង​រង់ចាំ​ ​F​O​M​C ​របស់​ ​Fed​ ​ដែល​នឹង​ប្រកាស​ការ​សម្រេច​ចិត្ត​ទៅលើ​ការដំឡើង​អត្រា​ការប្រាក់​នៅ​ព្រឹកព្រលឹម​នៃ​ថ្ងៃ​ទី​ 28 (​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍​) ​។​ ​ការដំឡើង​អត្រា​ការប្រាក់​ហាក់ដូចជា​រឿង​ប្រាកដ​មួយ​ ​ហើយ​ការ​ផ្តោត​សំខាន់​គឺថា​តើ​ត្រូវ​ដំឡើង​អត្រា​ការប្រាក់​ដោយ​ 75 ​ចំណុច​មូលដ្ឋាន​ ​ឬ​ 100 ​ចំណុច​មូលដ្ឋាន​។​ ​
ទី​ផ្សារ​ជាទូទៅ​កំពុង​ភ្នាល់​លើ​ ​Fed​ ​ថា​នឹង​ដំឡើង​អត្រា​ការប្រាក់​ដោយ​ 75 ​ចំណុច​មូលដ្ឋាន​ក្នុង​ខែ​កក្កដា​។​ ​ប្រសិនបើ​ចំនួន​ពិតប្រាកដ​ដែល​បាន​ប្រកាស​នៅ​ពេល​នោះ​ខ្ពស់​ជាង​ ​ឬ​ទាប​ជាង​ 75 ​ពិន្ទុ​មូលដ្ឋាន​ ​វា​មានឱកាស​ដើម្បី​ធ្វើ​អោយ​ទី​ផ្សារ​ប្រែប្រួល​ខ្លាំង​។​ ​លើស​ពី​នេះ​ ​សុន្ទរកថា​របស់​ប្រធាន​ ​Fed​ ​លោក​P​o​well​ ​បន្ទាប់ពី​កិច្ចប្រជុំ​ក៏បាន​ទាក់ទាញ​ការ​យកចិត្តទុកដាក់​ជាច្រើន​ផង​ដែរ​ ​ដែល​អាច​ផ្តល់​នូវ​ការណែនាំ​ទៅមុខ​សម្រាប់​កិច្ចប្រជុំ​សម្រាប់​ខែកញ្ញា​។​
​តាម​បច្ចេកទេស​ ​មាស​បាន​បង្ហាញ​ជា​ក្រាប​ ​do​j​i​ ​កាល​ពីម្សិលមិញ​ ​ហើយ​ទី​ផ្សារ​នៅតែ​ប្រែប្រួល​ក្នុង​កំរិត​ដដែល​។​ ​លើស​ពី​នេះ​ ​ទី​ផ្សារ​កំពុង​រង់ចាំ​ការ​សម្រេច​ចិត្ត​របស់​ ​Fed​ ​លើ​អត្រា​ការប្រាក់​ ​ហើយ​មាន​កង្វះ​ព័ត៌មាន​ដើម្បី​ជំរុញ​បន្ថែម​។​ ​
ក្នុងរយៈពេល​ 4 ​ម៉ោង​តម្លៃ​មាស​រត់​នៅ​ក្រោម​បន្ទាត់​ Bo​l​linger​ ​Band​ ​ហើយ​យិន​ K ​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​យ៉ាង​ញឹក​ ​ចំណែក​ឯ​ទី​ផ្សារ​ធ្លាក់ចុះ​មាន​ភាព​រឹង​មាំ​ ​ត្រូវ​យកចិត្តទុកដាក់​ចំពោះ​តម្លៃ​ទម្រ​ក្រោម​តម្លៃ​ 1713/1700/1695; ​ក្នុងរយៈពេល​ 1 ​ម៉ោង​ ​មានសន្ទុះ​កើន​ឡើង​ក្នុងរយៈពេល​ខ្លី​ ​សូម​យកចិត្តទុកដាក់​ចំពោះ​ខាងលើ​តម្លៃ​របា​ 1723/1728/1732 ​។​ ​សរុប​មក​ ​មុន​ពេល​ការ​សម្រេច​ចិត្ត​លើ​អត្រា​ការប្រាក់​របស់​ ​Fed​ ​វា​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឱ្យ​វិល​ជុំវិញ​ជួរ​នៃ​ក​ម្រិ​ត​ខ្ពស់​ ​និង​ក​ម្រិ​ត​ទាប​។​
ការណែនាំ​អំពី​ការ​វិនិយោគ​៖​
# 1: ​ជួញ​ដូរ​ចន្លោះ​ 1715-1717, ​កំណត់​ការ​ការពារ​ហា​និ​ភ័យ​ 1712,​កំណត់​មុខងារ​ប្រាក់ចំណេញ​ 1723/1728/1732 ​។​
# 2: ​អាច​ជួញ​ដូរ​បន្ថែម​ទៀត​ក្នុង​ចន្លោះ​ 1728-1730, ​កំណត់​ការ​ការពារ​ហា​និ​ភ័យ​ 1733, ​កំណត់​មុខងារ​ប្រាក់ចំណេញ​ 1723/1715/1707 ​។​

On Wednesday (July 27) in the early Asian market, spot gold fluctuated between 1715.7 and 1719.9 after the opening and is now reported at $1716.8 per ounce. Looking back on yesterday’s market, the gold price on Tuesday showed a fluctuation trend as a whole.
The Asian market started to rise and refreshed the daily high to around 1728. During the European and American market, it fluctuated and fell to be stable at 1713.4, and finally closed at 1717.1 US dollars per ounce, with cross star on the daily line.
On the news, the market is currently waiting for the Fed’s FOMC to announce the interest rate decision in the early morning of the 28th (Thursday). A rate hike seems to be a sure thing, and the focus is on whether to raise rates by 75 basis points or 100 basis points.
The market is generally betting on the Fed to raise interest rates by 75 basis points in July, and if the actual value announced at that time is higher or lower than 75 basis points, there is a chance to trigger a larger market. In addition, Fed Chairman Powell’s speech after the meeting has also attracted much attention, which may provide forward guidance for the September meeting.
Technically, spot gold received doji yesterday, and the market remained volatile within the range. In addition, the market was waiting for the Federal Reserve’s interest rate decision, and there was a lack of news to stimulate.
In 4 hours chart, the price of gold runs below the middle rail of the Bollinger Band, and the Yin K are densely arranged. The power of the bears is relatively strong, so pay attention to the support below 1713/1700/1695; in 1 hour, there is short-term upward momentum, pay attention upward of 1723/ 1728/1732 resistance situation.
In general, before the Fed’s interest rate decision, it is recommended to revolve around the range of highs and lows.