គេហទំព័រ -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> មាសដែលដាក់នៅក្រោម $1,650 ស្ពាន់កំពុងរង់ចាំរបាយការណ៍ផលិតកម្មធំៗ
• 17-10-2022
មាសដែលដាក់នៅក្រោម $1,650 ស្ពាន់កំពុងរង់ចាំរបាយការណ៍ផលិតកម្មធំៗ
តម្លៃមាសបានកើនឡើងខ្ពស់កាលពីថ្ងៃចន្ទ ប៉ុន្តែត្រូវបានខ្ទាស់ក្រោមកម្រិតគាំទ្រសំខាន់ៗ ដោយសារទីផ្សារភ័យខ្លាចការដំឡើងអត្រាការប្រាក់បន្ថែមទៀតដោយធនាគារកណ្តាលអាមេរិក ខណៈដែលទីផ្សារទង់ដែងកំពុងរង់ចាំតួលេខផលិតកម្មប្រចាំត្រីមាសពីអ្នករុករករ៉ែដ៏ធំបំផុតមួយចំនួនក្នុងពិភពលោកដែលនឹងមកដល់នៅចុងសប្តាហ៍នេះ។
តម្លៃដុំមាសបានកត់សម្គាល់ពីសប្តាហ៍ដ៏អាក្រក់បំផុតរបស់ពួកគេក្នុងរយៈពេលពីរខែ ដោយសារទិន្នន័យបានបង្ហាញថាអតិផរណារបស់សហរដ្ឋអាមេរិកទំនងជានឹងចំណាយពេលយូរជាងក្នុងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងដូរការរំពឹងទុកដំបូង។ ការអានបានជំរុញឱ្យមានការរំពឹងទុកនៃការដំឡើងអត្រាអតិផរណាបន្ថែមទៀត នៅពេលដែល Fed ជួបប្រជុំគ្នាក្នុងខែវិច្ឆិកា។
ទីផ្សារកំពុងកំណត់តម្លៃក្នុងឱកាសជិត 100% ដែល Fed នឹងដំឡើងអត្រាការប្រាក់ដោយ 75 ពិន្ទុមូលដ្ឋានសម្រាប់រយៈពេលបីខែជាប់ៗគ្នាក្នុងខែវិច្ឆិកា។ ការដំឡើងអត្រាការប្រាក់របស់សហរដ្ឋអាមេរិកនៅប្រហែល 4% កម្រិតខ្ពស់បំផុតរបស់ពួកគេចាប់តាំងពីចុងឆ្នាំ 2007 ។
Spot Gold បានកើនឡើង 0.1% ដល់ $1,646.02 ក្នុងមួយអោន ខណៈដែលមាសនាពេលអនាគតបានកើនឡើង 0.2% ដល់ $1,651.35 ក្នុងមួយអោនត្រឹមម៉ោង 19:25 ET (23:25 GMT)។ ឧបករណ៍ទាំងពីរបានធ្លាក់ចុះច្រើនជាង 3% នៅក្នុងសប្តាហ៍មុន។
លោហធាតុពណ៌លឿងនៅតែរងសម្ពាធដោយប្រាក់ដុល្លារដ៏រឹងមាំ ដែលស្ថិតក្នុងការមើលឃើញនៃការកើនឡើងរយៈពេល 20 ឆ្នាំកាលពីខែមុន។ ទិន្នផលរតនាគារសហរដ្ឋអាមេរិកក៏បានជួញដូរក្នុងកម្រិតខ្ពស់បំផុតរបស់ពួកគេចាប់តាំងពីវិបត្តិហិរញ្ញវត្ថុឆ្នាំ 2008 ។
ការកើនឡើងអត្រាការប្រាក់បានវាយលុកតម្លៃមាសនៅឆ្នាំនេះ ខណៈពេលដែលផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដល់ប្រាក់ដុល្លារ ដោយសារតម្លៃឱកាសនៃការកាន់កាប់មាសបានកើនឡើងស្របជាមួយនឹងអត្រាការប្រាក់កម្ចី។ និន្នាការនេះបានបំផ្លាញលោហៈពណ៌លឿងយ៉ាងខ្លាំងនៃការទាក់ទាញសុវត្ថិភាពរបស់វា បើទោះបីជាទស្សនវិស័យសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោកកាន់តែអាក្រក់ឡើងជាលំដាប់ក៏ដោយ។
ក្នុង​ចំណោម​លោហធាតុ​ឧស្សាហកម្ម តម្លៃ​ទង់ដែង​បាន​កើន​ឡើង​កាល​ពី​ថ្ងៃ​ចន្ទ ប៉ុន្តែ​នៅ​តែ​មាន​កម្រិត​ទាប​ក្នុង​រយៈ​ពេល​ពីរ​ឆ្នាំ​ចំពេល​មាន​សកម្មភាព​សេដ្ឋកិច្ច​នៅ​ទូទាំង​ពិភពលោក​មាន​ការ​ធ្លាក់​ចុះ។
អនាគតទង់ដែងបានកើនឡើង 0.5% ដល់ 3.4220 ដុល្លារក្នុងមួយផោន។ តម្លៃនៃលោហៈពណ៌ក្រហមបានកើនឡើង 1% កាលពីសប្តាហ៍មុន ដោយទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីភាពទន់ខ្សោយមួយចំនួននៃប្រាក់ដុល្លារ និងសញ្ញានៃការរឹតបន្តឹងការផ្គត់ផ្គង់ដោយសារតែការដាក់ទណ្ឌកម្មប្រឆាំងនឹងប្រទេសរុស្ស៊ី។
ប៉ុន្តែលោហៈធាតុ និងដៃគូឧស្សាហកម្មភាគច្រើនអាចប្រឈមមុខនឹងបញ្ហាថ្មីនៅក្នុងប៉ុន្មានខែខាងមុខនេះ។ ប្រទេសចិន ដែលជាប្រទេសនាំចូលលោហធាតុធំជាងគេលើពិភពលោក ពុំមានគម្រោងកាត់បន្ថយគោលនយោបាយដែលបំផ្លាញសេដ្ឋកិច្ចដោយមិនមានកូវីដនោះទេ នេះបើតាមលោកប្រធានាធិបតី Xi Jinping បានផ្តល់សញ្ញាក្នុងអំឡុងសមាជជាតិលើកទី 20 នៃបក្សកុម្មុយនិស្តចិនកាលពីថ្ងៃអាទិត្យ។
គោលនយោបាយរារាំងសកម្មភាពសេដ្ឋកិច្ចនៅក្នុងសេដ្ឋកិច្ចធំទីពីររបស់ពិភពលោកឱ្យផ្អាកនៅឆ្នាំនេះ ដោយធ្វើឱ្យខូចចំណង់ផលប្រយោជន៍របស់ខ្លួនយ៉ាងធ្ងន់ធ្ងរសម្រាប់ការនាំចូលទំនិញ។
ការផ្តោតអារម្មណ៍ក្នុងសប្តាហ៍នេះគឺនៅលើរបាយការណ៍ផលិតកម្មត្រីមាសទី 3 ពីអ្នករុករករ៉ែធំ BHP Group (NYSE: BHP) និង Rio Tinto (NYSE:RIO) សម្រាប់សញ្ញាបន្ថែមលើផ្នែកផ្គត់ផ្គង់នៃទង់ដែង។ តម្លៃអាចទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីកង្វះការផ្គត់ផ្គង់ដែលអាចកើតមាន ដោយសារការនាំចេញរបស់អ្នកផលិតរុស្ស៊ីជាច្រើនត្រូវបានរារាំងដោយទណ្ឌកម្មរបស់សហរដ្ឋអាមេរិក។
សម្រាប់ការជួញដូរលើតម្លៃមាសនៅក្នុងថ្ងៃនេះ នៅតែបន្តរលើទឹកចិត្តឪ្យវិនិយោគិនទាំងអស់លក់តម្លៃហាងឆេងមាសនៅតម្លៃចប្ចុប្បន្ន១៦៥៣.០០ ឬរងចំលក់នៅតម្លៃ​១៦៦៦.០០ដុល្លារក្នុងមួយអោន។ នឹងកំណត់ប្រាក់ចំណេញនៅ១៦៤៥.០០ និងកំណត់ហានិភ័យប្រាក់ខាត់នៅ១៦៧៧.០០ដុល្លារក្នុងមួយអោន។

Gold rallied higher on Monday but snapped below key support levels as markets feared further rate hikes by the US Federal Reserve as copper markets awaited quarterly production figures from the biggest miners. Some in the world that will arrive this weekend.
Bullion prices marked their worst week in two months as data showed that US inflation is likely to take longer to improve than expected. The reading boosted expectations of further inflation when the Fed meeting in November.
Markets are pricing in the near 100% chance that the Fed will raise interest rates by 75 basis points for the third straight month in November. US interest rate hikes at around 4%, their highest level since late 2007.
Spot Gold rose 0.1 percent to $ 1,646.02 per ounce, while futures rose 0.2 percent to $ 1,651.35 per ounce at 19:25 ET (23:25 GMT). Both devices fell more than 3% in the previous week.
The yellow metal is still under pressure from a strong dollar, which was on the lookout for a 20-year rally last month. US Treasury yields also traded at their highest level since the 2008 financial crisis.
Rising interest rates have hit gold prices this year while benefiting the dollar as the opportunity price of gold holdings has risen in line with lending rates. This trend has severely damaged the yellow metal of its security attraction, despite the worsening global economic outlook.
Among industrial metals, copper prices rose on Monday but remained at a two-year low amid slowing global economic activity.
Copper futures rose 0.5 percent to $ 3.4220 a pound. The price of the red metal rose 1% last week, benefiting from some weakness of the dollar and signs of tightening supply due to sanctions against Russia.
But most metals and industry partners may face new challenges in the coming months. China, the world’s largest importer of metals, has no plans to curb policy that destroys the economy without Kuwait, as signaled by President Xi Jinping during the 20th National Congress of the Communist Party of China. On Sunday.
Policies have halted economic activity in the world’s second-largest economy this year, severely undermining its interest in imports.
The focus this week is on third-quarter production reports from major miners BHP Group (NYSE: BHP) and Rio Tinto (NYSE: RIO) for additional signals on copper supply. Prices could benefit from possible supply shortages as exports of many Russian producers are hampered by US sanctions.
For today, gold trading continues to encourage investors to sell at the current price of 1653.00 or under $ 1666.00 per ounce. Will set profit at 1645.00 and set risk of $ 1677.00 per ounce.