គេហទំព័រ -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> តើទីផ្សារធ្លាក់ចុះនឹងត្រលប់មកវិញឬទីផ្សារកើនឡើងនឹងបន្តជំរុញទៅមុខ? ៧យ៉ាងត្រូវដឹងមុនពេលទីផ្សារញូយ៉កបើកនៅយប់នេះ៖
• 26-08-2022
តើទីផ្សារធ្លាក់ចុះនឹងត្រលប់មកវិញឬទីផ្សារកើនឡើងនឹងបន្តជំរុញទៅមុខ? ៧យ៉ាងត្រូវដឹងមុនពេលទីផ្សារញូយ៉កបើកនៅយប់នេះ៖
ភាគហ៊ុនអាមេរិកអាចនឹងកើនឡើងខ្ពស់នៅយប់នេះដែលជាថ្ងៃជួញដូរចុងក្រោយនៃសប្តាហ៍។ ក្នុងអំឡុងពេលវគ្គជួញដូរនៅអាស៊ីថ្ងៃនេះ ទីផ្សារអនាគតបានបង្ហាញពីការចាប់ផ្តើមដ៏ល្អចំពោះសន្ទស្សន៍សំខាន់ៗរបស់សហរដ្ឋអាមេរិក សន្ទស្សន៍ Nasdaq, S&P និង Dow Jones ។ ការប្រមូលផ្តុំនាពេលថ្មីៗនេះនៅក្នុងភាគហ៊ុនអាមេរិកបង្ហាញថាវិនិយោគិនកំពុងកកកុញ ហើយយើងរំពឹងថានិន្នាការនេះនឹងបន្ត។ យើងត្រូវតែយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះការប្រែប្រួល ដោយសារតែអ្នកចូលរួមនឹងកំពុងរំពៃមើលហានិភ័យនៃសកម្មភាពនាចុងសប្តាហ៍។ ប្រសិនបើមិនមានការប្រកាសព័ត៌មានសំខាន់ៗទេនោះ រំពឹងថាទីផ្សារនឹងបិទនៅក្នុងលក្ខខណ្ឌវិជ្ជមាន។ ខ្ញុំសូមផ្តល់អនុសាសន៍ឱ្យផ្តោតលើការគ្រប់គ្រងទីតាំងជាមួយនឹងភាគហ៊ុន ” blue chip ” និងការវិនិយោគសន្ទស្សន៍របស់សហរដ្ឋអាមេរិកជាជម្រើសកំពូលនៅយប់នេះ។ យកចិត្តទុកដាក់ប្រជុំ Jackson Hole របស់ Fed សម្រាប់ព័ត៌មានស្តីពីទស្សនវិស័យគោលនយោបាយរបស់ធនាគារកណ្តាល។
ទិដ្ឋភាពសកល៖ ទីផ្សារអ៊ឺរ៉ុបបានបិទខ្ពស់ជាងកាលពីម្សិលមិញ ជាមួយនឹងសន្ទស្សន៍ហ៊ុនអឺរ៉ុប 600 បញ្ចប់ក្នុងថ្ងៃកើនឡើង 0.3% ។ ភាគហ៊ុនអាស៊ីក៏បានកើនឡើងនៅថ្ងៃនេះផងដែរ ដែលត្រូវបានជួយដោយការកើនឡើងនៅក្នុងប្រទេសចិន ខណៈពេលដែលប្រាក់ដុល្លារមាននិន្នាការខ្ពស់ជាងមុនសុន្ទរកថារបស់លោក Jerome Powell ស្តីពីការរឹតបន្តឹងរូបិយវត្ថុ។ ទីផ្សារ​ក្នុង​ប្រទេស​ជប៉ុន អូស្ត្រាលី និង​កូរ៉េ​ខាង​ត្បូង​សុទ្ធ​តែ​មាន​សុទិដ្ឋិនិយម។

Home -> Derivatives Broker -> Daily Analysis -> Will bears return or will the bulls continue pushing forward? 7 things to know before NY opening tonight
• 26-08-2022
Will bears return or will the bulls continue pushing forward? 7 things to know before NY opening tonight
US Stocks may open higher tonight on the last trading day of the week. During today’s Asian trading session, the Futures market hinted at a positive start for major American indices Nasdaq, S&P, and Dow Jones. The recent rebound in US stocks indicates investors are accumulating, and we expect the trend to continue. We must be mindful of the volatility, as participants will be anticipating the weekend event risks. If there are no major news announcements, then expect the market to close in positive territory.
I recommend focusing on position management, preferring ‘blue chip’ stocks and US Index investing for tonight. Focus on the Federal Reserve’s Jackson Hole conference for info regarding the central bank’s policy outlook.
Global view: European markets closed higher yesterday; with the European Stock 600 index ending the day up 0.3%. Asia Stocks also rose today, aided by a rally in Chinese shares, while the dollar trended up before Jerome Powell’s speech on monetary tightening. Markets in Japan, Australia and South Korea were all looking positive.